امسال بیشتر باران می‌بارد

امسال بیشتر باران می‌بارد

http://www.bananews.ir/مشاور رییس سازمان هواشناسی درمورد پیش بینی وضعیت بارش در کشور نسبت به سال گذشته گفت: امسال نسبت به سال گذشته بارش بیشتری خواهیم داشت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پرویز رضازاده در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: سال آبی گذشته از نظر میزان کاملا عادی بود؛ اما در برخی مناطق بیش از ۳۰ درصد افزایش و در برخی مناطق نیز۳۰ درصد کاهش بارش داشتیم که به طور کلی تا ۹۷ تا ۹۸ درصد میزان بارش در حد نرمال بود.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی‌ها انتظار داریم که در مهر ماه جاری در برخی مناطق جنوبی و شرقی کشور کاهش بارش داشته باشیم، اما از آنجا که به طور کلی میزان بارش در این ماه بسیار جزئی است تاثیر چندانی در میزان بارندگی سالانه نخواهد داشت.

مشاور رییس سازمان هواشناسی افزود: همچنین در مهرماه امسال دمای هوا پنج دهم تا یک درجه بیش از حد معمول خواهد بود.

رضا زاده با پیش بینی اینکه میانگین بارش ماهانه در ماه‌های آبان و آذر در حد معمول خواهد بود، افزود: در سه ماهه زمستان نیز از نظر میزان بارش کمبود نخواهیم داشت و حتی در یک نگاه خوشبینانه می‌توان گفت که میزان بارش در اسفند ماه بیشتر از میانگین یک ماهه خواهد بود.

وی با بیان اینکه میانگین دمای هوا در فصل زمستان با نرم ۴۰، ۵۰ ساله برابر خواهد بود، افزود: البته این دلیل نخواهد شد که در کشور نوسان دما نداشته باشیم.

    نظرات