آغاز نصب رادیاتور در ۱۵ هزار کلاس درس

آغاز نصب رادیاتور در ۱۵ هزار کلاس درس

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با ابراز نگرانی از وجود بخاری گازی و نفتی در ۱۵۰ هزار کلاس درس، گفت: با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سیستم‌های گرمایشی، استانداردسازی ۱۰ درصد از کلاس‌ها‌ی درس آغاز شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رئیسی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان اینکه ۱۵ هزار بخاری تابشی خریداری و در استان‌ها توزیع شده است، افزود: ۳۰ هزار بخاری تابشی دیگر نیز خریداری شده و بخش دیگری نیز تا دو هفته آینده وارد کشور و در بین استان‌ها جهت نصب در کلاس‌های درس توزیع خواهد شد.

وی افزود: با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات تامین سیستم‌های گرمایشی مدارس به آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس، تجهیز مدارس به سامانه پکیج حرارتی مرکزی یا (رادیاتور) آغاز شده است.

 

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه نصب پکیج حرارتی اصولی‌ترین و استانداردترین نوع سیستم گرمایشی برای مدارس و مد نظر آموزش و پرورش است، ادامه داد: با گشایشی که اخیرا صورت گرفته، ۱۰ درصد از کلاس‌هایی که نیازمند سامانه حرارت مرکزی هستند، به سرعت استاندارد شده و بخاری‌های نفتی و گازی از این مدارس حذف می‌شود.

به گفته رئیسی، چنانچه مابقی اعتبارات نیز در اختیار سازمان نوسازی قرار بگیرد، از ۱۵۰ هزار کلاس درس که با استفاده از سیستم‌های ناایمن از جمله بخاری‌های گازی و نفتی مجهز شده‌اند، این رقم به ۲۰ درصد افزایش یافته و بخشی از این کلاس‌های درس به سامانه حرارت مرکزی مجهز خواهند شد.

وی با ابراز نگرانی از وجود بخاری‌های نفتی و گازی در ۱۵۰ هزار کلاس درس در کشور، تصریح کرد: این کلاس‌ها یک هشدار برای آموزش و پرورش محسوب می‌شوند و با آغاز فصل سرما، نگرانی‌ها درباره ایجاد حادثه آتش‌سوزی تشدید می‌شود؛ بنابراین معلمان، مدیران، سریداران و کادر مدرسه باید هوشیاری کامل را در این زمینه داشته و از بروز هرگونه خطای انسانی و تصمیم‌گیری در زمان بروز حوادث خودداری کنند.

وی تاکید کرد: شارژ به موقع کپسول‌های آتش‌نشانی، عدم استفاده از بخاری‌های دارای نقص فنی، تعمیر و نگهداری مناسب بخاری‌ها و تصمیم‌گیری درست و جلوگیری از خطای انسانی در زمان بروز حوادث از نکات مهمی است که باید مسئولان مدرسه آن را رعایت کرده و از بروز حوادث جلوگیری کنند.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور دانش‌آموزان را امانت‌های مردم در مدارس عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش به ویژه سازمان نوسازی همواره در صدد ایجاد بهترین امکانات به ویژه از لحاظ استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در مدارس است و بر این اساس هر زمانی که اولین تخصیص اعتبار صورت می‌گیرد، نوسازی و استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی جزو اولویت‌های سازمان قرار می‌گیرد.

رئیسی وجود بخاری‌های نفتی و گازی را در ۱۵۰ هزار کلاس درس یک خطر جدی برشمرد و گفت: تا زمانی که این کلاس‌ها به سیستم‌های استاندارد مجهز نشده‌اند، این هشدار همواره برای آموزش و پرورش وجود دارد، لذا باید با تخصیص به موقع اعتبارات، استانداردسازی و ایمن‌سازی سیستم‌های گرمایشی در دستور کار قرار گیرد. ضمن آنکه اکثر این کلاس‌ها در مناطق سردسیر و روستایی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه حذف بخاری‌های نفتی و گازی در دستور کار جدی آموزش و پرورش و سازمان نوسازی قرار دارد، ابراز امیدواری کرد: تا زمان ایمن‌سازی کامل این کلاس‌ها، نکات ایمنی رعایت شده و مدیران و مسئولان مدرسه نهایت دقت را در استفاده از این سامانه‌ها داشته باشند.

    نظرات