اتمام عملیات توسعه حرم حضرت معصومه(س) در تابستان ۹۴

اتمام عملیات توسعه حرم حضرت معصومه(س) در تابستان ۹۴

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام عملیات توسعه ضلع شرقی حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا مرداد ۹۴ خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد جعفر علیزاده با بیان اینکه طرح توسعه ضلع شرقی حرم حضرت معصومه(س) یکی از پروژه‌های بزرگ و منحصر بفرد سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی محسوب می‌شود، اظهارکرد: در این طرح ۳۸ هزار مترمربع از بافت‌ها نامناسب و ناهمگون اطراف خریداری و به جای آنها ساختمان‌هایی با مجموع زیربنای ۵۰ هزار مترمربع که دارای کاربری‌های مورد نیاز هستند احداث خواهد شد.

مدیر عامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی افزود: درحال حاضر این پروژه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی آن بی وقفه ادامه دارد تاجایی که با توجه به افزایش زائران، صحن پروژه در روز برگزاری دعای عرفه مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی به احداث کتابخانه سه طبقه‌ای با ۱۳ هزار مترمربع زیربنا در طرح توسعه ضلع شرقی حرم معصومه(س) اشاره و تصریح کرد: این کتابخانه گنجایش یک و نیم میلیون جلدکتاب را همراه سالن های مطالعه برای خواهران و برادران خواهد داشت. همچنین بخشی از این کتابخانه برای نگهداری ۴۰ هزار جلدکتاب‌ نفیس اهدایی مقام معظم رهبری اختصاص یافته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی ۱۴۵ پروژه بیمارستانی با ظرفیت مجموع ۲۲ هزار و ۴۰۰ تخت را در حال ساخت دارد، گفت : تلاش می‌کنیم طی امسال و سال آینده تعداد زیادی از این پروژه ها را تحویل دهیم.

علیزاده ادامه داد: تا مرداد سال آینده در مجموع برای بهره‌برداری از ۲۳ پروژه بیمارستانی با ظرفیت ۱۹۰۰ تخت برنامه‌ریزی کرده‌ایم که با توجه به وجود تنگناهای اعتباری هدفگذاری مناسبی است.

    نظرات