برقراری آب شرب روستاهای حادثه دیده از سیل

برقراری آب شرب روستاهای حادثه دیده از سیل

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: آب شرب تمامی روستاهای حادثه دیده سیل گیلان برقرار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدعلی فرّ امینی امروز در جلسه شرکت آبفار گیلان با بیان این که از روز سه شنبه هفته گذشته تمامی نیروهای فنی و کارشناسی و تجهیزات این شرکت برای رفع مشکل قطعی و افت فشار آب شرب روستاهای حادثه دیده سیل به کار گرفته شده است، گفت: تاسیسات آبرسانی روستایی در شهرستان‌های رشت، صومعه سرا، فومن، شفت، رودبار و سیاهکل بیشترین میزان خسارت را در سیل چندروز اخیر دیده‌اند.

وی تصریح کرد: همچنین ۷ دستگاه تانکر حامل آب شرب سالم و بهداشتی در مناطق حادثه دیده این شهرستان‌ها حضور یافته و از طریق آبرسانی سیار، آب آشامیدنی این تعداد روستا را که دچار قطعی یا افت فشار بودند، تامین کردند.

به گفته ی فرّ امینی؛ در چهار روز گذشته، افزون بر ۵۰ فقره از شکستگی‌های ایجاد شده در شبکه‌های آبرسانی روستایی گیلان ترمیم شد.

وی تصریح کرد: در برخی از نقاط روستایی نیز به دلیل نوسانات برقی، فعالیت تاسیسات آبرسانی نیز به طور مقطعی دچار توقف که مجدداً با وارد شدن برق به شبکه، آب شرب روستاییان نیز برقرار شد.

وی گفت: همه روستاهای حادثه دیده رفع مشکل شده و تاسیسات و شبکه آب شرب آنان برقرار شده است.

 سیل در چند روز اخیر موجب بروز خسارت به تاسیسات آبرسانی شماری از روستاهای گیلان شده که اکیپ‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از طریق آبرسانی سیار، توزیع آب بسته بندی شده، مرمت شکستگی شبکه‌های آبرسانی، ایجاد دیواره محافظتی، ترمیم تابلو برق‌ها، انجام نمونه برداری‌ها و آزمایش‌های فیزیکوشیمیایی، مشکل قطعی و افت فشار آب شرب بیشتر روستاهای آسیب دیده را برطرف کرده‌اند.

    نظرات