آلودگی هوا، تبریز را به سرنوشت پایتخت‌نشینان دچار می‌کند

آلودگی هوا، تبریز را به سرنوشت پایتخت‌نشینان دچار می‌کند

http://www.bananews.ir/رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی تبریز با اشاره به آلودگی شدید هوای تبریز در روزهای اخیر گفت: متاسفانه با روندی که در سال‌های اخیر در آلودگی هوای تبریز ایجاد شده است، ما نیز به سرنوشت پایتخت‌نشینان دچار می‌شویم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، «رسول درس‌خوان» اظهار کرد: با اعلام اداره‌کل حفاظت محیط زیست آذربایجان‌شرقی هوای کلان‌شهر تبریز در شرایط هشدار و ناسالم قرار دارد و انتظار داریم مسوولان مربوطه این بحران را جدی بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: جزیره‌ای عمل کردن ادارات مرتبط با سالم‌سازی هوا در تبریز و نبود عزم راسخ در میان مسوولان و مردم برای مبارزه با آلودگی هوا، شرایط ناسالم سال‌های اخیر را بر فضای زندگی شهروندان حاکم کرده است.

عضو شورای اسلامی چهارم تبریز با بیان این‌که با روند ایجاد شده در تبریز مردم این شهر به سرنوشت ساکنان پایتخت دچار می‌شوند، گفت: در شورای شهر می‌کوشیم با دعوت از رؤسای ادارات مرتبط و هماهنگی با مدیریت ارشد استان به وظیفه‌ی خود در قبال پاسخگویی به مطالبات شهروندان جامه عمل بپوشانیم.

درس‌خوان افزود: از شهردار جدید تبریز نیز به جد می‌خواهیم که برنامه‌های خود را برای کاهش آلودگی هوای تبریز در اولویت قرار دهد و شورای شهر کوتاهی در این زمینه را از سوی هیچ ارگانی قبول نمی‌کند.

وی افزود: استقرار صنایع آلاینده در کنار شهر تبریز، ورود ذرات معلق و ریزگردها و استفاده از خودروهای با آلایندگی زیاد سه عامل مهم آلودگی هوای این کلان‌شهر است.

درس‌خوان از مسوولان حفاظت محیط زیست استان خواست سلامت شهروندان تبریزی را قربانی صنایعی که حداقل استانداردهای لازم در زمینه‌ی محیط زیست را رعایت نمی‌کنند، نکنند و با متخلفان برخوردهای قانونی انجام دهند.

    نظرات