معرفی ترکان، زنگنه و هاشمی برای ریاست سازمان نظام مهندسی

معرفی ترکان، زنگنه و هاشمی برای ریاست سازمان نظام مهندسی

http://www.bananews.ir/در اولین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد ترکان، زنگنه و هاشمی با کسب بیشترین آراء برای ریاست سازمان نظام مهندسی معرفی شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با تشکیل اولین جلسه شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی با حضور وزیر راه و شهرسازی، ترکان، زنگنه و هاشمی به عنوان سه نامزد حایز بیشترین رأی ریاست سازمان نظام مهندسی به ترتیب ۱۵ رأی، ۱۴ رأی و ۱۱ رأی کسب کردند.

در اجرای ماده ۱۱۵ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، شورای مرکزی در اولین جلسه خود به دعوت وزیر راه و شهرسازی و با ریاست وی تشکیل شد که در این جلسه هشت نفر از اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی برای کسب کرسی ریاست نامزد شدند و با شرکت اعضای شورای مرکزی رای‌گیری انجام شد.

بنابر این گزارش تعداد آراء کسب شده توسط نامزدها شامل ترکان ۱۵رأی، زنگنه ۱۴ رأی، هاشمی ۱۱رأی، بیات ماکو هفت رأی، بهادری شش رأی، عامری شش رأی، فرج زاده‌ها پنج رأی و اژدری مقدم سه رأی بود.

بنابر ماده ۱۱۵ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شورای مرکزی از میان خود سه نفر را به منظور تعیین رئیس شورای مرکزی به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد می‌کنند و وزیر راه و شهرسازی از بین آنها یک نفر از به عنوان رئیس شورای مرکزی که رئیس سازمان نیز محسوب می‌شود برای صدور حکم به رئیس‌جمهور معرفی خواهد کرد.

دوره تصدی رئیس شورای مرکزی به مدت سه سال است و انتخاب مجدد او مشروط به تحقق شرایط فوق بلامانع است.

    نظرات