آسانسور ۱۰۶ ساله در ترکیه میزبان هزاران گردشگر است

آسانسور ۱۰۶ ساله در ترکیه میزبان هزاران گردشگر است

http://www.bananews.ir/یک آسانسور ۱۰۶ ساله در ترکیه که نمونه‌های کمی در آن در جهان موجود است، روزانه میزبان هزاران گردشگر است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) این آسانسور که در شهر گردشگری ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه قرار دارد، قدمتی حدود ۱۰۶ سال دارد و تنها چند نمونه از آن در آمریکا‌، چین، برزیل،‌ سوئیس و پرتغال وجود دارد.

به گزارش ورلد بوتن، این آسانسور در سال ۱۹۰۷ توسط یک تاجر یهودی در وسط یک برج آجری احداث شد و پس از تبدیل شدن برج به رستوران و کافه در سال ۱۹۹۲‌، به جاذبه جدید گردشگری ازمیر تبدیل شد.

شهر گردشگری ازمیر که در ساحل دریای اژه قرار دارد، هرساله میزبان میلیون‌ها گردشگر بوده و از جاذبه‌های گردشگری ارزشمند از جمله سواحل زیبای ماسه‌ای، آثار تاریخی ارزشمند از جمله شهر تاریخی افسوس و چشمه‌های آب معدنی بهره می‌برد.

ترکیه که به لطف بهار عربی در سال ۲۰۱۱ هفتمین مقصد گردشگری جهان نام گرفت، در حال حاضر سالانه حدود ۲۵ میلیارد دلار از محل صنعت گردشگری درآمد دارد و دولت این کشور قصد دارد این رقم را به ۵۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ برساند. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند ترکیه در سال ۲۰۲۳ با قرار گرفتن در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان، میزبان ۵۰ میلیون گردشگر نیز باشد.

در حال حاضر بیشتر گردشگران ترکیه از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس آلمان، روسیه، انگلیس و ایران بوده و مابقی نیز از کشورهای بلغارستان، هلند، گرجستان، فرانسه، سوریه و ایتالیا هستند.

    نظرات