نکاتی که باید در اولین استخدام‌های خود در نظر بگیرید

نکاتی که باید در اولین استخدام‌های خود در نظر بگیرید

http://www.bananews.ir/بنانیوز- استخدام اولین کارمندان از مهم‌ترین اقدامات آغازین شما خواهد بود. حقیقتا، اولین کارمندان شما، بیش از آنکه کارمند باشند، شرکای تجاری شما هستند. افراد استخدامی باید چنان پرشور، پر انگیزه و مورد اعتماد باشند که تنها از آنها بخواهید که ایده‌های شما را در شرکت عملیاتی کنند.
۷ نکته‌ای که باید در اولین استخدام‌های خود در نظر بگیرید:
• کارمندان حاذق می‌توانند مشکلات خود را حل کنند
افراد پرانگیزه ارزشمند‌ترین دارایی شما هستند. اولین افراد استخدامی شماباید دارای انگیزه درونی بوده و در این راه سابقه طولانی هم داشته باشند. به دنبال افرادی باشید که نتایج بزرگی در صنعت شما به‌دست آورده‌اند. این نتایج می‌توانند حاصل کار در یک شرکت بزرگ یا انجام پروژه‌های فردی باشد. جذب تیمی از کارمندان پرانگیزه، مخصوصا در مراحل اولیه، برای ایجاد محیطی کارآمد و خودکار ضروری است.
• افراد استخدامی پشت شما هستند
همون طور که اشاره شد، از آنجایی که افراد استخدامی بیشتر شبیه به شرکای تجاری هستند، باید مطمئن باشید که می‌توانید به آنها اعتماد کنید. مطمئن شوید که در هنگام استخدام، سوالات درستی از افراد متقاضی می‌پرسید؛ به نحوی که از این طریق بتوانید متقاضیان نا مناسب را حذف کنید.
• یک نفر از درون شبکه تحت مدیریت شما متقاضیان را به شما معرفی ‌کند
یکی از شیوه‌های مطمئن برای شروع فرآیند استخدام افراد پرانگیزه و قابل‌اعتماد این است که افرادی که مورد اعتماد شما هستند متقاضیان را به شبکه شما معرفی کنند. کسی که برای شما قابل‌اعتماد است باید شخصا ضمانت متقاضیان بالقوه استخدامی را بکند؛ بنابراین سعی کنید برای استخدام افراد در پست‌های مهم، از ارتباطات خود به شکل عاقلانه‌ای استفاده کنید.
• متقاضیان باید بر اساس ماموریت شرکت استخدام شوند
برای افرادی که در مراحل اولیه استخدام می‌شوند الزامی است که در ماموریت‌ها و بخش‌های کاری شما سهیم باشند. افراد نباید صرفا برای رضایت شما در شرکت حضور داشته باشند. آنها باید هر لحظه در شرکت نه تنها حضور داشته؛ بلکه احساس تعلق کنند. با یک بررسی ساده می‌توانید به دنبال افرادی باشید که دارای چنین عقیده‌ای هستند: «اگر این شرکت خود من بود، چه کار می‌کردم.»
• استخدام افرادی که با دوراندیشی کارها را انجام می‌دهند
گاهی اوقات افراد رویاپرداز هیچ ردپایی از موفقیت را در خود سراغ ندارند. این می‌تواند به مشکلی بزرگ تبدیل شود. شما نیاز به کسی دارید که بتواند توانایی‌های خود در را زمینه‌های تفکر انتقادی (critical thinking )، خلاقیت و حل مساله (problem-solving) ثابت کند.
به نظر من، در ابتدای کار و برای کار‌های اجرایی بهتر است از استخدام مدیران اجرایی که در شرکت‌های بزرگ پست مدیریتی داشتند، اجتناب کنید. این قبیل افراد عادت ندارند آستین‌های خود را بالا بزنند و شخصا مسوولیت را بر عهده بگیرند. آنها تمایل دارند تا مسوولیت‌ها را تفویض کنند.
• چابکی و سریع بودن یک اصل است
افراد تازه استخدام شده بسیار سریع هستند؛ بنابراین شما نگرانی بابت اینکه باید در بررسی هر مشکلی با دقت رفتار کنید نخواهید داشت. کارمندان تازه استخدام شده باید پویا باشند و سریع از هر مساله‌ای ناراحت نشوند.
آنها باید آنقدر آماده و با اعتماد به نفس باشند که کار را به محله اجرا برسانند.
من اولین استخدام‌های خود در کسب وکارم را به این شکل انجام دادم؛ زیرا این دست از افراد در کاری که می‌کنند بهترین هستند و می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند. پویایی تیم بر اساس اعتماد به نفس و اعتماد متقابل است و به این معنا است که هیچ کس برای مالکیت پروژهای (شرکت) جدل نخواهد کرد.
• به یاد داشته باشید که نیروی کم هزینه همیشه به سود شما نخواهد بود.
بسیاری از موسسان شرکت‌ها، این اشتباه را می‌کنند که افراد کارآموز و تازه کار را به عنوان اولین افراد استخدامی خود انتخاب می‌کنند. این کار شما را در وضعیت ضعف قرار می‌دهد؛ زیرا کارمندان تازه استخدام شده معمولا نیاز به آموزش و راهنمایی بیشتری دارند تا بتوانند خواسته‌های شما را ایفا کنند. کدام موسس و مدیری وقت چنین کاری را
دارد؟
برای مثال، شاید شما فکر کنید که با استخدام پنج کار آموز در هزینه‌های خود صرفه جویی خواهید کرد؛ اما در حقیقت، استخدام یک فرد با تجربه و با لیاقت می‌تواند به جای آن پنج نفر بازده‌ای داشته باشد.

نویسنده: ILYAPOZIN
مترجم: مهرداد واشقانی فراهانی*
Mehrdadfarahani1365@gmail.com*

 

    نظرات