آغاز انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی/ امکان انتخاب ۲۰ کدرشته

آغاز انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی/ امکان انتخاب ۲۰ کدرشته

http://www.bananews.ir/جزئیات ثبت نام در مرحله پذیرش تکمیل ظرفیت برخی از کدرشته های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۲ از سوی سازمان سنجش اعلام شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۳۹۲ ثبت‌نام کرده (اعم از اینکه در جلسه آزمون حاضر بوده و یا نبوده‌اند) و همچنین متقاضیانی که در آزمون فوق ثبت‌نام نکرده اند با توجه به اعلام ظرفیت جدید می توانند در این دوره ثبت نام کنند.

داوطلبان و متقاضیان می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه و دفترچه راهنمای مربوط از روز یکشنبه ۸ دی ماه تا پنجشنبه ۱۲ دی ماه ۹۲ به سایت اینترنتی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۳۵,۰۰۰ (سی و پنج هزار) ریال وجه مربوط به تکمیل ظرفیت از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر ۲۰ کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام کنند.

پذیرش در این مرحله برای کدرشته‌محلهای مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در آزمون مذکور صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کل مقطع کاردانی) صورت خواهد گرفت و برای بقیه کد رشته‌محلها (به جز موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) پذیرش از بین داوطلبانی که در آزمون مذکور شرکت کرده و حاضر جلسه بوده‌اند و براساس نمره‌ کل اکتسابی در آزمون انجام می پذیرد.

-آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۲ پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های مربوط می‌توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مندرج در اطلاعیه مذکور شوند.

نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در اطلاعیه مربوط براساس امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۲ ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کرده و صرفاً مجاز به انتخاب رشته‌های پذیرش با سوابق تحصیلی (رشته‌های مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی) خواهند بود.

انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در زمان مقرر ۸ تا ۱۲ دی ماه صورت می گیرد.

پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود و داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت وجه ثبت‌نام، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) برای تکمیل تقاضانامه و فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

    نظرات