نجات دو کشتی ایرانی با دفع حمله دزدان دریایی

نجات دو کشتی ایرانی با دفع حمله دزدان دریایی

http://www.bananews.ir/دریادار ایرانی اظهار داشت: با توقف بادهای موسمی و مساعد شدن شرایط جوی، دزدان دریایی فعالیت خود را در خلیج عدن از سر گرفته اند.
جانشین معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه صبح امروز بار دیگر حملات پیاپی دزدان دریایی به یک فروند کشتی ایرانی ناکام ماند، گفت: با عملیات به موقع تیم اسکورت و عملیات ویژه و حضور به موقع ناوگروه بیست و هشتم در منطقه، دزدان دریایی متواری شدند.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار شهرام ایرانی جانشین معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: پس از نجات نفتکش ایرانی از چنگ ۱۲ قایق دزدان دریایی، صبح امروز ۸ فروند قایق تندرو آنها به یک فروند کشتی ایرانی هجوم می آورند که با عملیات به موقع تیم اسکورت و عملیات ویژه و حضور به موقع ناو گروه بیست و هشتم در منطقه، دزدان دریایی متواری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این حادثه در منطقه میانی خلیج عدن و در ۸۰ مایلی جنوب رأس فرتاک اتفاق افتاد، خاطرنشان کرد: تا زمانی که ناو گروه‌های نیروی دریایی ارتش و تیم‌های اسکورت و عملیات ویژه این نیرو در منطقه تحت نفوذ دزدان دریایی حضور مستمر دارند هیچ خطری ناوگان تجاری و نفتکش ما را در دریا تهدید نمی‌کند و حضور دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران ضامن تأمین امنیت اقتصاد کشور خواهد بود.

وی اظهار داشت: با توقف بادهای موسمی و مساعد شدن شرایط جوی، دزدان دریایی فعالیت خود را در خلیج عدن از سر گرفته اند.

ایرانی با بیان اینکه بیش از ۹۳ درصد تجارت کشور ما از طریق دریاست، افزود: امروز با عنایات حضرت حق سیادت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاها در خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند برقرار است و همین سیادت و اقتدار دریایی موجب آن شده است که در شرایط کنونی از وارد آمدن کوچکترین ضربه به اقتصاد کشور جلوگیری شود.

ناو گروه بیست و هشتم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران البرز، ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس، زیردریایی سنگین یونس و یک فروند بالگرد ۲۱۲ پس از حضور در بندر بمبئی هند و بندر کلمبو کشور سریلانکا مأموریت خود را در مسیر برگشت به سمت یکی دیگر از بنادر شمال اقیانوس هند ادامه می دهد.

    نظرات