آمار بانک مرکزی از کاهش قیمت مسکن در تهران

آمار بانک مرکزی از کاهش قیمت مسکن در تهران

http://www.bananews.ir/وزارت راه‌وشهرسازی به نقل از بانک مرکزی اعلام کرد: در هفت ماه اول امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع بنای یک واحد مسکونی در شهر تهران با ۳/۵۴ درصد افزایش در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به ۷/۳۷ میلیون ریال رسید و متوسط قیمت خرید و فروش واحد مسکونی در تهران در مهر ماه امسال ۶درصد نسبت به شهریور کاهش یافته است.
به گزارش بنانیوز ؛ وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: طبق گزارش بانک مرکزی در مهر امسال تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۷۶۶۱ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲/۶۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.
همچنین در هفت ماه اول امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی شهر تهران با ۳/۵۴ درصد افزایش در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به ۷/۳۷ میلیون ریال رسید و تعداد معاملات واحدهای مسکونی با ۲/۳۷ درصد کاهش به ۶۲ هزار واحد مسکونی رسید.
بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل مربوط به منطقه ۱۹ و معادل ۹/۷۷ درصد و کمترین میزان رشد به منطقه ۱۲ معادل ۱/۱۸ درصد افزایش تعلق دارد.
بررسی و توزیع فراوانی معاملات انجام گرفته بر حسب قیمت یک مترمربع بنا در مهرماه سال ۱۳۹۲ نشان می دهد واحد‌های مسکونی با قیمت ۲۰ تا ۲۵ و ۲۵ تا ۳۰ میلیون ریال به ازای هر مترمربع بنا به ترتیب با ۷/۱۳ و ۵/۱۳ درصد، آپارتمان‌های مسکونی با متراژ ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با ۱۷ درصد و آپارتمان‌های مسکونی با ارزش ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان با ۸/۱۱ درصد بالاترین سهم را در تعداد کل معاملات به خود اختصاص داده‌اند.
این در حالی است که مرکز آمار ایران چندی پیش اعلام کرده بود متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران به چهار میلیون تومان در ۶ ماه اول امسال رسید.

    نظرات