توقف پروژه‌های عمرانی خسارات مالی فراوانی را به واحد علوم و تحقیقات تحمیل کرده است

توقف پروژه‌های عمرانی خسارات مالی فراوانی را به واحد علوم و تحقیقات تحمیل کرده است

http://www.bananews.ir/رییس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: عدم افزایش شهریه در سال های گذشته و تورم بیش از۴۰ درصدی در اقتصاد کشور مشکلات اقتصادی را برای واحدهای دانشگاهی به دنبال داشته است.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، علی عباسپور تهرانی فرد در نشست هیات امنای استان تهران که با حضور اعضای این هیات و به ریاست دکتر میرزاده برگزار شد، بر ضرورت کاهش وابستگی مالی دانشگاه به شهریه دانشجویان تاکید کرد و گفت: به رغم مشکلات مالی و اقتصادی پیش رو افزایش حقوق کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید با افزایش حقوق مصوب دولت برابر بوده تا پاسخگوی بخشی از مشکلات معیشتی کارکنان باشد.

دبیر هیات امنای دانشگاه‌های آزاد استان تهران با بیان اینکه همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه‌های دولتی در جهت افزایش استانداردهای آموزشی لازم و ضروری است، اظهار کرد: توقف پروژه‌های عمرانی واحد علوم و تحقیقات که در گذشته متوقف شدند، خسارات مالی فراوانی را به واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد اسلامی تحمیل کرده است.

وی افزود: پروژه‌های عمرانی که تنها با ۴۰۰ میلیون تومان به بهره برداری کامل می‌رسید، به دلیل توقف غیر قانونی در گذشته، در حال حاضر نیازمند میلیاردها تومان برای رسیدن به مرحله بهره برداری است.

عباسپور خاطرنشان کرد: برای تقویت هرچه بیشتر ابعاد علمی و پژوهشی دانشگاه باید به دنبال استاندارد سازی تخصیص بودجه پژوهشی بر اساس استانداردهای بین المللی تعریف شده باشیم.

    نظرات