یخ بازار مسکن آب می‌شود!

یخ بازار مسکن آب می‌شود!

http://www.bananews.ir/یخ بازار مسکن تا پایان سال آب می‌شود و متقاضیان واقعی خرید روانه بازار می‌شوند چراکه اکنون بهترین زمان برای چانه‌زنی در بازار مسکن است.

به گزارش بنانیوز ؛ مجتبی بیگدلی - رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: باید عرضه‌ مسکن نسبت به سال‌های قبل افزایش یابد و سازندگان مسکن به ساخت‌وساز بیشتر تشویق شوند.

وی معتقد است: تا پایان امسال یخ بازار مسکن آب می‌شود و متقاضیان واقعی مسکن بهترین زمان خرید را پیدا می‌کنند و به سمت بازار می‌آیند.

بیگدلی با بیان این‌که اکنون بهترین زمان چانه‌زنی در بازار مسکن است، گفت: با آب‌شدن یخ بازار مسکن و حرکت به سمت شیب ملایم، رونق خرید و فروش بازار خوبی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که باید با تولید مسکن از ایجاد سونامی اقتصاد مسکن جلوگیری کرد، گفت: باید دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با مسکن انبوه‌سازان را نسبت به ساخت‌وساز بیشتر تشویق کنند و بانک مسکن نیز نسبت به افزایش مبلغ وام ساخت اقدام کند.

بیگدلی تاکید کرد: بهتر است وام ساخت توسط بانک مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یابد تا همه شهرهای کشور توان ساخت‌وساز بیشتر را داشته باشند.

 

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با اشاره به نیاز سالانه کشور به ۱٫۵ میلیون واحد مسکونی گفت: اکنون بهترین فرصت ساخت مسکن است چرا که مشوق‌های لازم برای ساخت‌وساز فراهم شده است.

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان این‌که در سال آینده بازار مسکن با شوک قیمتی مواجه نخواهد شد، افزود: بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاران مسکن باید وارد این بازار شوند.

وی با اشاره به این‌که فعال‌سازی بازار مسکن ۱۲۰۰ گروه شغلی دیگر را فعال می‌کند، گفت: در صورت فعال‌ شدن بازار مسکن، گروه‌های شغلی دیگر فعال و رونق اقتصادی ایجاد می‌شود.

رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران تاکید کرد: اگر سال آینده با بی‌ثباتی اقتصاد کشور آغاز شود قطعا سونامی بازار مسکن رخ می‌دهد چراکه این انجمن بارها در گفت‌وگوهای متعدد خود با رییس جمهور و مسئولان مسکن کشور، مشکلات بخش ساخت‌وساز را مطرح کرده‌اند که امیدواریم این مشکلات به زودی بررسی شوند تا بیش از این شاهد اتفاقات ناگوار در بخش مسکن نباشیم.

نظرات