حذف بودجه ۵۰ میلیاردی طرح‌های مطالعاتی

حذف بودجه ۵۰ میلیاردی طرح‌های مطالعاتی

http://www.bananews.ir/جعفرزاده افزود: در این جدول ۲۷۴ طرح مطالعاتی و اجرایی قرار داشت که حدود ۵۰ میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده بود، اما اعضای کمیسیون با توجه به اینکه اعتبارات با موضوع جدول همخوانی نداشت و همچنین تصویب این طرح‌ها انتظار جدیدی در جامعه ایجاد می‌کرد.
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه از حذف جدول شماره ۲۰ لایحه بودجه سال آینده که در مورد طرح‌های مطالعاتی و اجرایی است، خبر داد.

به گزارش بنانیوز ؛ غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به جلسه علنی صبح امروز این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه جدول شماره ۲۰ لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ کل کشور مورد بررسی اعضای کمیسیون تلفیق قرار گرفت و این جدول به طور کامل از لایحه بودجه حذف شد.

وی افزود: در این جدول ۲۷۴ طرح مطالعاتی و اجرایی قرار داشت که حدود ۵۰ میلیارد تومان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده بود، اما اعضای کمیسیون با توجه به اینکه اعتبارات با موضوع جدول همخوانی نداشت و همچنین تصویب این طرح‌ها انتظار جدیدی در جامعه ایجاد می‌کرد. همچنین از آنجا که پروژه‌های عمرانی بسیار زیادی به صورت نیمه‌تمام در سراسر کشور وجود دارد، لذا اعضای کمیسیون این جدول را به طور کامل حذف کردند.

این عضو کمیسیون تلفیق همچنین گفت: همچنین جدول شماره ۱۹ لایحه بودجه سال آینده نیز مورد بررسی قرار گرفت و در آن ۶۵ پروژه طرح تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که دارای مجوز ماده ۳۲ قانون برنامه چهارم توسعه و ماده ۲۱۵ قانون برنامه پنجم توسعه بودند حذف شدند.

جعفرزاده افزود: دلیل این موضوع این بود که اعضای کمیسیون معتقد بودند دولت نباید پروژه‌های تملک دارایی را در قالب جدول بیاورد، بلکه این پروژه‌ها باید در قالب ردیف‌های اعتباری لحاظ شوند.

    نظرات