لزوم کاهش سیر زمانی قطارها و افزایش سرعت

لزوم کاهش سیر زمانی قطارها و افزایش سرعت

http://www.bananews.ir/قائم‌ شرکت راه‌آهن بر لزوم کاهش سیر زمانی قطارها و افزایش سرعت متوسط مبدا تا مقصد تاکید کرد.

به گزارش بنانیوز ؛ احمد خدایی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه آهن جنوب اظهارکرد: در بخش مسافری زحمات زیادی در سال‌های اخیر کشیده شده است اما در واقع در این بخش خواستار افزایش ارتقای کیفی سرویس مسافری و ثابت نگه‌داشتن این کیفیت و سپس افزایش کمیت هستیم.

وی افزود: نگاه ویژه راه آهن، افزایش کیفی خدمات است و نباید موضوع کیفی تحت‌تاثیر دیگر موضوعات قرار بگیرد. ما وظیفه داریم که سرویس‌ها را در بخش مسافری با کیفیت مناسب به ارائه دهیم لذا سعی خواهیم کرد که مسافر را در مبدأ به‌موقع سوار قطار کنیم و به‌ موقع نیز مسافر را به مقصد مورد نیاز برسانیم.

خدایی گفت: باید تاخیرهای بین‌راهی را به حداقل برسانیم اما باید مسافر بداند در مبدأ در چه ساعتی حرکت و در چه ساعتی در ایستگاه موردنظر و مقصد خواهد رسید.

عضو هیات مدیره راه‌آهن کشور ادامه‌ داد: تمام واگن‌های مسافری راه آهن در اختیار بخش‌خصوصی، ۷۰ درصد در اختیار شرکت رجاء و مابقی در اختیار دیگر شرکت‌هاست.

وی افزود:‌ این شرکت‌ها باید ارتقای کیفی داشته باشند و انتظار داریم در ایام نوروز کیفیت بهتر شود.

خدایی گفت: توسعه بنادر خشک یکی از موضوعات در حال پیگیری وزارت راه و شهرسازی است در حال حاضر پیشنهاد شده در اندیمشک یک محل برای احداث بندر خشک در نظر گرفته شود. انتظار داریم مسئولان استان و راه آهن این موضوع که مورد تاکید مسئوولان وزارت راه است را مورد پیگیری قرار دهند. این موضوع می‌تواند حمل بار را از بندر به شهرستان اندیمشک انتقال دهد. این مساله گشایش خوبی برای خود شهرستان در زمینه بار خواهد داشت.

وی ادامه داد: اعتباری از محل فروش سهام فولاد خوزستان برای استان پیش‌بینی شده است؛ البته پروژه‌های تعریف شده برای استفاده از این اعتبار اولویت‌بندی می‌شوند.

    نظرات