مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور ۹۳ از سوم اسفند

مهلت مجدد ثبت‌نام کنکور ۹۳ از سوم اسفند

http://www.bananews.ir/مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز مهلت مجدد ثبت نام برای کنکور سراسری سال ۹۳ خبر داد و گفت: مرحله دوم ثبت نام از داوطلبانی که به دلایل مختلف در کنکور سراسری سال ۹۳ ثبت نام نکرده اند از روز شنبه سوم اسفندماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و روز ۶ اسفندماه پایان می یابد.
دکتر حسین توکلی افزود: مرحله اول ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسری برای پذیرش دانشجو در دوره های روزانه، شبانه، مجازی، نیمه حضوری، بین الملل دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، همچنین برای رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزشی غیر دولتی و غیر انتفاعی از روز ۱۶ آذر ماه ۹۲ آغاز و پس از تمدیدهای مربوطه ۲۹ آذرماه پایان یافت.

به گزارش بنانیوز ؛ مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار مهرخاطرنشان کرد: ۸۹۷ هزار و ۵۰۸ نفر تاکنون در آزمون ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۵۴۱ هزار و ۹۰۴ نفر معادل ۶۰٫۳۸ درصد زن و ۳۵۵ هزار و ۶۰۴ نفر معادل ۳۹٫۶۲ درصد مرد هستند.

توکلی خاطرنشان کرد: مرحله دوم ثبت نام از داوطلبانی که به دلایل مختلف در کنکور سراسری سال ۹۳ ثبت نام نکرده اند از روز شنبه سوم اسفندماه از طریق شبکه اینترنتی آغاز شده و روز ۶ اسفندماه پایان می یابد. داوطلبانی که پیش از این هم ثبت نام کرده بودند می توانند برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود با مراجعه به سایت سازمان سنجش بر اساس دستورالعمل های مربوط به اصلاح مورد یا موارد اقدام کنند.

وی یادآور شد: کارت شرکت در آزمون سراسری از اول تیرماه ۹۳ بر روی سایت سنجش قرار می گیرد و آزمون در روزهای ۵، ۶ و ۷ تیرماه سال ۹۳ برگزار می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: نتایج اولیه در هفته دوم مردادماه ۹۳ به صورت کارنامه تنظیم شده و بر روی سایت قرار می گیرد و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند می توانند در هفته سوم مردادماه ۹۳ کد رشته محل های انتخابی خود را در فرم انتخاب رشته درج کنند.

وی گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های متمرکز در نیمه دوم شهریورماه ۹۳ از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود و کارنامه نهایی در نیمه اول مهرماه ۹۳ بر روری سایت قرار می گیرد.

توکلی همچنین درباره نتایج رشته های نیمه متمرکز کنکور سراسری گفت: نتایج اولیه کد رشته های نیمه متمرکز به صورت چند برابر ظرفیت در نیمه اول مهرماه ۹۳ اعلام شده و در نهایت اسامی پذیرفته شدگان رشته های نیمه متمرکز اواخر دی ماه و یا اوایل بهمن ماه ۹۳ منتشر خواهد شد.

    نظرات