تحویل ۳۳ هزار مسکن مهر پرند تا زمستان آینده

تحویل ۳۳ هزار مسکن مهر پرند تا زمستان آینده

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند اعلام کرد: بر اساس توافق صورت گرفته با پیمانکاران پروژه مسکن مهر پرند، ۳۳ هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت این شهر حداکثر تا پایان آذر ۹۳ به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز ؛ بر اساس مذاکرات شرکت عمران پرند با سه پیمانکار بزرگ مسکن‌ مهر یعنی کیسون، هسا و کوزو مقرر شده سه شرکت سازنده مسکن‌ مهر که در مجموع مسئولیت احداث ۳۳ هزار واحد مسکونی از حدود ۸۰ هزار واحد مسکن‌ مهر در حال ساخت در پرند را برعهده دارند، تحت یک جدول زمانی مشخص تعریف شده واحدها را به پیش‌خریداران تحویل دهند.

باران هاشم‌زهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند درباره جزئیات توافق و تفاهم‌نامه نهایی حاصل شده که مورد قبول این سه پیمانکار نیز قرار گرفته است، گفت: از حدود ۹۵ هزار مسکن‌مهر تعریف شده در پرند تاکنون بیش از ۲۵ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و حدود ۷۰ هزار واحد در حال ساخت و تکمیل است که ۳۳ هزار واحد از این ۷۰ هزار واحد توسط شرکت‌های کیسون، هسا و کوزو در حال ساخت است و حدود ۱۶ هزار واحد توسط تعاونی‌ها ساخته می‌شود.

هاشم‌زهی افزود: در دو ماه اخیر، شرکت عمران پرند با عمده پیمانکارانی که هر کدام بین ۵۰۰ تا حداکثر ۲۰۰۰ واحد مسکونی‌ مهر در حال ساخت دارند، توافق قطعی بابت زمان تحویل را انجام داد و پرونده تعیین زمان تحویل کل مسکن‌ مهر پرند با توافق نهایی با شرکت‌های کیسون، هسا و کوزو بسته شد.

 

مدیرعامل پرند تصریح کرد: شرکت‌های کیسون، هسا و کوزو طبق این توافق‌ و تفاهم‌نامه موظف شدند با رویکرد دستیابی به هدف دولت تدبیر و امید در تکمیل و تحویل هر چه سریع‌تر مسکن‌ مهر دو سری برنامه شامل برنامه مالی و برنامه اجرایی برای این واحدها طراحی و تصویب رسید.

هاشم‌زهی با بیان اینکه کارگاه‌های ساختمانی این سه پیمانکار هم‌اکنون در پرند فعال هستند و با تفاهم‌نامه صورت گرفته سرعت فعالیت ساختمانی آنها در چند روز آینده به حداکثر نرخ ممکن خواهد رسید، گفت: برای شرکت کیسون مبلغی جهت خرید مصالح‌ ساختمانی به شرط ارائه ضمانتنامه معتبر بانکی، وفق مجوز وزارت پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل پرند تاکید کرد: شرکت کیسون در این تفاهم‌نامه متعهد شد تا پایان آذر ۹۳ کل واحدهای مسکن مهر در حال ساخت خود را تکمیل کند و تحویل دهد. شرکت هسا نیز متعهد شده تا پایان آبان ۹۳ واحدهای خود را تکمیل کند و تحویل دهد. همچنین شرکت کوزو متعهد به واگذاری واحدهای مسکونی‌ مهر در حال ساخت خود حداکثر تا پایان اردیبهشت ۹۳ شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر پرند در تفاهم صورت گرفته با پیمانکاران مسکن‌ مهر هیچ‌گونه اضافه پرداختی یا مواردی فراتر از متن تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه مصوب و بخشنامه وزارت راه‌وشهرسازی از طرف سازنده‌ها مطرح نشد و شرکت عمران پرند نیز صرفا در چارچوب مصوبات وزارتخانه اقدام به مذاکره کرد.

وی افزود: قیمت تما‌م‌ شده این واحدها نیز طبق تفاهم نامه، قراردادهای آماده سازی، محوطه سازی و دستورالعمل اخیر وزارت راه‌وشهرسازی محاسبه و تعدیل می‌شود.

هاشم‌زهی درباره میزان تاخیر پیمانکاران در تحویل واحدها نیز گفت: هنگام تکمیل و تحویل واحدها، این تاخیرها محاسبه و مجاز یا غیرمجاز بودن آنها و جرایم احتمالی را منظور خواهیم کرد.

    نظرات