طرح تفصیلی جدید شهر آبادان بازنگری و تصویب شد

طرح تفصیلی جدید شهر آبادان بازنگری و تصویب شد

http://www.bananews.ir/شهردار آبادان گفت: پس از گذشت چهار سال کار بازنگری و تصویب طرح تفصیلی جدید این شهر به انجام رسید.
محمودرضا شیرازی افزود: در جلسه‌ای که با حضور اعضای کمیسیون ماده پنج استان خوزستان تشکیل شد، طرح تفصیلی شهر آبادان مطرح، بازنگری و به تصویب رسید.
به گزارش بنانیوز ؛ وی با اشاره به تشکیل ده‌ها جلسه راهبردی در شهر آبادان اظهار کرد: کار بازنگری طرح تفصیلی آبادان که از سال ۸۸ آغاز شده بود در جلسه مذکور بررسی و به تصویب رسید.
شیرازی با قدردانی از همکاری اعضای کمیسیون ماده پنج استان خوزستان در تصویب طرح تفصیلی جدید شهر آبادان تصریح کرد: در زمان حاضر طرح مذکور برای تصویب نهایی به دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور ارسال شده است. به گفته شهردار آبادان در صورت تصویب نهایی، نقشه‌ها و مدارک این طرح ابلاغ می‌شود و در آینده بسیار نزدیک نیز اجرایی و ملاک عمل قرار می‌گیرد.
شیرازی یادآور شد: در جلسه مذکور همچنین انتقاد خود را به موضوع واگذاری زمین تانک فارم به مساحت ۲۳۸ هکتار از سوی وزارت نفت به اداره بنادر و دریانوردی اعلام کردم.
وی در شرح دلایل این انتقاد گفت: با انجام این کار ارتباط ساکنان منطقه شطیط با سایر مناطق شهری قطع می‌شود، ضمن آنکه افزایش محرومیت و افزایش آلودگی جنوب شهر آبادان را نیز به دنبال خواهد داشت.
شهردار آبادان عدم دسترسی آسان شهروندان به چشم‌انداز اروندرود و توقف ادامه عملیات ساخت پارک در حاشیه این رودخانه را از دیگر دغدغه‌های شهرداری و شورای شهر با انجام این کار عنوان کرد و افزود: موضوع واگذاری زمین منطقه یاد شده (تانک فارم) به اداره بنادر و دریانوردی در اواخر دوره دولت قبل، با عجله و بدون انجام کارشناسی‌های لازم صورت گرفت و وزارت راه و شهرسازی نیز هنوز برای انتقال سند قطعی اقدامی نکرده است.
شیرازی در خصوص پیشنهاد شهرداری آبادان برای توسعه اداره بنادر و دریانوردی عنوان کرد: پیشنهاد مشخص ما استقرار این اداره و اسکله‌ها در اراضی پس از منطقه شطیط و توسعه پس‌کرانه‌های بندری و انبار کانتینری آن در محل تانک‌فارم است.

    نظرات