روند افزایشی اجاره‌نشینی ادامه دارد

روند افزایشی اجاره‌نشینی ادامه دارد

http://www.bananews.ir/علی‌رغم رکود و کاهش حجم معاملات مسکن در سال جاری باز هم تعداد اجاره‌نشینان در بهمن‌ امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز ؛ براساس آمار موجود از قرار‌دادهای منعقد شده مسکن در بهمن‌ امسال، اجاره‌نشینان در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۷۰۰ مورد قرار‌داد اجا‌نشینی منعقد کردند.

این درحالی است که کل قرار‌داد‌های مسکن در بهمن‌ امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته قبل با کاهش ۹۰ هزار موردی همراه بوده است.

روند افزایش تعداد اجاره‌نشینان در سال جاری نشان از کاهش خرید و فروش مسکن در سال رکود اقتصاد مسکن است چراکه به اعتقاد صاحب‌نظران بخش مسکن با کاهش قدرت خرید مسکن از سوی مردم روند اجاره‌نشینی افزایش می‌یابد.

براساس آمار موجود از کمسیون تخصصی املاک ایران از میان بیش از ۱۷۱ هزار و ۴۰۰ معامله مسکن در بهمن‌ امسال ۵۳ هزار و ۸۰۰ مورد مربوط به قرار‌داد‌های اجاره بوده است.

این در حالی است که تعداد اجاره‌نشینان در بهمن‌ امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۴۷۰۰ موردی همراه شده است.

به گفته برخی کارشناسان تا پایان سال روند معاملات مسکن همچون ۱۱ ماه گذشته با رکود همراه است و این رکود به گونه‌ای است که خرید و فروش مسکن را تحت تاثیر خود قرار داده اما اجاره‌نشینی همچنان به قوت خود باقی است.

    نظرات