آلودگی هوای تهران پنج سال دیگر رفع می‌شود

آلودگی هوای تهران پنج سال دیگر رفع می‌شود

http://www.bananews.ir/شهردار تهران درباره راهکارهای در نظر گرفته شده در شهر تهران به‌منظور کنترل آلودگی هوا گفت: در تهران مسوولان استانداردهایی را تنظیم کرده‌اند که بر مبنای آن اگر درصد آلودگی به حدی برسد که سلامت مردم را به خطر بیندازد، حتما محیط آموزشی کودکان و نوجوانان تعطیل خواهد شد.
ضمن اینکه اگر میزان آلودگی به حدی برسد که احساس کنیم به شهروندان صدمه‌ای وارد می‌شود، ادارات را هم تعطیل می‌کنیم. البته قبل از این موارد کارخانه‌های اطراف شهر را تعطیل می‌کنیم تا باعث کاهش آلودگی شود. از این رو گاهی اتفاق افتاده که به‌دلیل شرایط آلاینده‌ها سه الی چهار روز متوالی مدارس، ادارات و کارخانه‌های اطراف شهر را به‌دلیل آلودگی هوا تعطیل کرده‌ایم.
به گزارش بنانیوز ؛ محمدباقر قالیباف در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی در چین ادامه داد: البته برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده تا در پنج، شش سال آینده با توسعه حمل‌ونقل عمومی و وضع برخی قوانین، روزهای خوبی را به لحاظ کاهش آلاینده‌ها در تهران داشته باشیم و بتوانیم این چالش را از پیش رو برداریم.
شهردار تهران تصریح کرد: امروز بیش از دو دهه است که ما مشکل آلودگی هوا داریم، اما من امروز قول می‌دهم که در پنج، شش سال آینده بر این مشکل فایق خواهیم آمد، به طوری که تعداد روزهایی را که هوای تهران سالم خواهد بود به دو برابر خواهیم رساند. در همین راستا هم تلاش جدی را آغاز کرده‌ایم. البته در سه، چهار سال آینده زیرساخت‌های لازم برای این کار فراهم شده و حتما در پنج، شش سال آتی به هدف خود خواهیم رسید.

    نظرات