تذکر سالاری به ساخت ملک ۲۶۰۰ متری خیابان ولنجک و پروژه اطلس‌مال

تذکر سالاری به ساخت ملک ۲۶۰۰ متری خیابان ولنجک و پروژه اطلس‌مال

http://www.bananews.ir/رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران تذاکراتی را نسبت به ساخت ملک ۲۶۰۰ متری واقع در خیابان ولنجک و پروژه اطلس مال واقع در جنب مرکز تحقیقات استراتژیک حوالی پارک نیاوران ارائه کرد و خواستار برخورد با متخلفین شد.

به گزارش بنانیوز ؛ محمد سالاری - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، با بیان اینکه پروژه اطلس‌مال در منطقه نیاوران جنب مرکز تحقیقات استراتژیک در کنار پارک نیاوران قرار دارد، گفت: بر اساس توافقنامه‌ای که با شهرداری در سال ۹۰ انجام شده است قرار بود این پروژه تاییدیه کمیسیون ماده پنج را دریافت کند اما بعدا و به هر حال معاونت شهرسازی گفته است که چون توافق نامه مربوط به قبل از سال ۹۱ است و طرح تفصیلی در آن زمان هنوز ابلاغ نشده می‌تواند فعالیت خود را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه متراژ این پروژه ۲۶۳۰ متر بوده از مزایای آن استفاده شده و اجازه ساخت دو طبقه را به آن داده و به زیر زمین آن نیز کاربری تجاری می‌دهند اما در نهایت تاییدیه کمیسیون ماده پنج را ندارد و باید نسبت به آن تعیین تکلیف شود هرچند سرمایه گذار آن هیچ تقصیری در این موضوع ندارد اما باید با متخلفین این موضوع برخورد شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران همچنین به ساخت ملکی ۲۶۰۰ متری در خیابان ولنجک که در پهنه حفاظت ویژه قرار دارد اشاره کرد و افزود: پروانه این ملک صادر شده هرچند از سال ۹۰ تمامی پرونده‌هایی که حتی ۲۰۰ و ۳۰۰ متری با توجه به اینکه طرح تفصیلی ابلاغ نشده بود به کمیسیون ماده پنج فرستاده می‌شدند.

 

سالاری با اشاره به اینکه بر اساس گزارشات و از سال ۸۷ این ملک در پهنه حفاظت ویژه قرار دارد، گفت: باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی همچنین به موضوع لغو بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های مغایر با طرح تفصیلی اشاره کرد و گفت: ۱۱۵۶ بخشنامه و دستور العمل که مغایر با طرح تفصیلی بوده توسط معاونت شهرسازی و معماری لغو شده اما همچنان مقاومت‌هایی از طرف شهرداران در این زمینه وجود دارد و این نگرانی پیش‌بینی می‌شود که فشارها به احیای این بخشنامه‌ها منجر شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری ادامه داد: اگر ماده و موضوعی وجود دارد که در طرح تفصیلی پیش‌بینی نشده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند باید برای جلوگیری از رانت‌ها و مسائل مربوط به شهروندان مدنظر قرار گیرد.

سالاری همچنین در تذکری نسبت به بیمه کارگران ساختمانی یادآور شد: دولت در ردیف بودجه موضوع بیمه کارگران ساختمانی را تایید کرد که حذف شد اما این موضوع مجددا در سال جاری به شهرداری‌ها ابلاغ شده و شهرداران مناطق عنوان می‌کنند که به موجبات مصوبات شورا سعی کرده‌ایم به این افراد که اقدام کرده‌اند فیش بدهیم و هم اکنون نیز کسانی که از سال قبل فیش گرفته‌اند می‌توانند با توجه به تمدید این موضوع تا ۱۵ اردیبهشت اقدام کنند.

وی افزود: عنوان می‌شود که سازمان تامین اجتماعی در این ارتباط به دلیل مشکلات به وجود آمده هیچگونه خدماتی ارائه نمی‌کند.

    نظرات