مسکن‌اجتماعی بعد از «اجماع» اجرا می‌شود

مسکن‌اجتماعی بعد از «اجماع» اجرا می‌شود

http://www.bananews.ir/معاون امور مسکن وزارت راه‌وشهرسازی درباره زمان اجرای طرح «مسکن‌اجتماعی» با بیان اینکه هرگز شتابزده عمل نخواهیم کرد، گفت: تا زمانی که صاحبنظران حوزه‌های مختلف علوم اجتماعی، معماران، اقتصاددانان و... نسبت به این طرح به اجماع نرسند و خرد‌جمعی پشتوانه طرح نشود، آن را اجرا نخواهیم کرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،حامد مظاهریان در خصوص سازوکار مسکن اجتماعی، اظهار کرد: یکی از شعارهای دولت یازدهم رسیدگی به مسکن برای دهک‌های پایین است زیرا واقعیت این است که مسکن مهر با همه گستردگی و تبعاتش فقط بخشی از جامعه آماری و دهک‌های چهار و پنج را جواب داد و دهک یک و دو نصیبی از این ساخت و ساز گسترده نبردند.


وی با بیان اینکه در مسکن اجتماعی هدف این است که به صورت خاص دو دهک آسیب‌پذیر مورد حمایت قرار گیرد، بیان کرد: مسکن اجتماعی باید سازوکاری برای تامین مسکن باشد و البته ابعاد طرح پیچیده است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه این طرح هدف بلندی قلمداد می‌شود اما منابع مالی برای آن محدود است، گفت: باید سازوکاری را اجرایی کرد تا مسکن اجتماعی به تمرکز فقر منجر نشود و در عین عزت بتوان در این زمینه کار کرد.
مظاهریان با اشاره به نخستین جلسه «دبیرخانه برنامه مسکن اجتماعی»، اظهار کرد: این جلسه با حضور اندیشمندان علوم اجتماعی، معماری، اقتصاددانان، شهرسازان و گروه‌های اجتماعی تشکیل شده تا به یک تعریف روشنی از این قضیه برسیم و درگیر کار شتاب‌زده نشویم.
وی تصریح کرد: ما الان در محدوده تعریف و شناسایی و گستردگی موضوع هستیم اما کار شروع شده و کارگروه‌ها در حال فعالیت هستند که در قالب طرح جامع مسکن، سازوکار مسکن اجتماعی اجرا شود زیرا بخش عمده‌ای از طرح جامع مسکن به مسکن اجتماعی برمی‌گردد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در خصوص زمان ارائه این طرح، گفت: به هرحال تدوین چنین طرحی زمان می‌برد اما این قول را می‌توان داد که تاپایان سال، طرح آماده شود زیرا باید در مجلس و دولت نیز مورد بررسی قرار گیرد و با پشتوانه‌ خرد جمعی این طرح را اجرایی کنیم.

 

دنیای اقتصاد

    نظرات