افزایش ۲۰ درصدی نرخ سیمان/ پرداخت مابه‌التفاوت به انبوه‌سازان

افزایش ۲۰ درصدی نرخ سیمان/ پرداخت مابه‌التفاوت به انبوه‌سازان

http://www.bananews.ir/رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیمان، گفت: قرار شده است که شرکت عمران پردیس ۶۰ هزار تومان به ازای هر مترمربع به انبوه سازان بپردازد تا ساخت پروژه های مسکن مهر پردیس سرعت بگیرد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،ایرج رهبر در خصوص افزایش نرخ مصالح ساختمانی پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، اظهار داشت: در حال حاضر قیمت سیمان حداقل ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است و مابقی مصالح ساختمانی هم به زودی با افزایش قیمت مواجه می شوند.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر ماشین آلاتی که در کارگاه های ساختمانی مشغول کار هستند هم به دلیل افزایش نرخ سوخت گران تر می شوند، بیان کرد: دستمزد کارگر هم از سال گذشته تاکنون ۲۵ درصد افزایش داشته است که تمامی اینها در قیمت نهایی موثر است.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به اینکه همواره در حال تغییر و تحول اقتصادی هستیم، گفت: در حالی قیمت ها افزایش پیدا می کند که دولت اجازه افزایش قیمت در پروژه های مسکن مهر را به ما نمی دهد.

رهبر در خصوص پرداخت مابه التفاوت افزایش قیمت مسکن مهر در پروژه های پردیس، اظهار داشت: انبوه سازان به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی در سال گذشته رقمی را که دولت در دستورالعمل شماره ۳ مطرح کرده بود، نمی پیرفتند اما در آخرین جلسه ای که انجام شد، مطرح کردیم که فعلا همان رقم را به ما بپردازند تا پروژه ها را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه قرار شده است که به ازای هر پروژه مبلغی که باید افزایش پیدا کند، مشخص شود، بیان کرد: ما در تفسیر قیمت با شرکت عمران اختلاف داشتیم که آنها موافقت کردند تا پروژه ها را تفکیک شرایط بررسی کنند.

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با بیان اینکه رقمی که در حال حاضر قرار است پرداخت شود همان ۱۰۰ هزار تومان به ازای هرمترمربع است، گفت: از این رقم ۴۰ هزار تومان که در دستورالعمل شماره یک و دو پردخت شده است بنابراین ۶۰ هزار تومان باقی می ماند که به انبوه سازان پرداخت می شود.

رهبر با بیا اینکه البته این رقم ها برای ما قابل قبول نیست، افزود: وقتی فقط قیمت میلگرد از یک هزار تومان به ۲۳۰۰ تومان افزایش پیدا کرده است افزایش ۶۰ هزار تومانی منطقی نیست.

وی با انتقاد از بوروکراسی اداری در دولت که پرداخت ها را با چندماه تاخیر انجام می گیرد، بیان کرد: دولت اعلام می کند که بخش خصوصی وارد پروژه ها شود و در مدت یکساله کار را به اتمام برساند اما در سیستم اداری کوچکترین دستور چندماه طول می کشد.

 

مهر

    نظرات