اهمیت نورگیری طبیعی در ساختمان‎ها

اهمیت نورگیری طبیعی در ساختمان‎ها

http://www.bananews.ir/یک کارشناس عمران گفت: نورگیری طبیعی در ساختمان‎ها بسیار مهم است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،علی حنیفی عنوان ‌کرد: نورگیری ساختمان‏ها از اهمیت زیادی برخوردار است و ساختمانی که نورگیری طبیعی ندارد، بهتر است از طریق نور مصنوعی فراهم می‌شود.

وی تصریح کرد: ساختمان مکانی است که همه مردم در آن زندگی می‌کنند و افراد می‎خواهند در جایی که زندگی می‎کنند آرامش داشته باشند؛ روشنایی یک ساختمان تأثیر بسیاری بر آرامش و اعصاب یک فرد دارد، پس باید در احداث ساختمان‎ها بر این نکته مهم توجه زیادی شود.

عضو نظام مهندسی زنجان، خاطرنشان کرد: در یک ساختمان از طرف شمال و جنوب آن می‎توان نور گرفت و قسمت عمده نورگیری‎ها پنجره است، ولی نورگیری در ساختمان‎های جنوبی بیشتر و بهتر از ساختمان‏های شمالی است که در یک ساختمان از سمت جنوب آن بیشتر می‎توان نور گرفت و فضای روشنی ایجاد کرد.

وی یادآور شد: به قسمت پذیرایی و نشیمن ساختمان‎ها باید یک پنجره بزرگ اختصاص داده شود تا قسمت عمده نورگیری یک ساختمان فراهم شود و نورگیری اتاق خواب‎ها بسیار مهم است و یک اتاق خواب باید از طریق نور طبیعی نور بگیرد و اتاق‎هایی که در سمت جنوبی ساختمان قرار دارند نورگیرتر از اتاق خواب‎های سمت شمالی هستند و مردم بیشتر به سمت ساختمان‎هایی می‌روند که نورگیری زیادی دارد و این شرایط می‎تواند در قیمت ساختمان هم تأثیر بگذارد.

 

ایسنا

    نظرات