تاخیر ۷ ساله یک تعاونی مسکن در تحویل واحدها/ تحمیل هزینه چند برابری به پیش خریداران

تاخیر ۷ ساله یک تعاونی مسکن در تحویل واحدها/ تحمیل هزینه چند برابری به پیش خریداران

http://www.bananews.ir/پروژه مسکن ۱۱۰۰ واحدی در شهر پرند با گذشت ۹ سال از آغاز ساخت هنوز به پیش خریداران تحویل داده نشده و از دوسال پیش تاکنون، ساخت و ساز در این پروژه به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،پروژه ۱۱۰۰ واحدی شهر جدید پرند در فاز ۳ که از سال ۸۴ ثبت نام از متقاضیان را آغاز کرده است، هنوز با گذشت ۹ سال به نتیجه نرسیده است و مدیران تعاونی حاضر به تکمیل و تحویل واحدها به متقاضیان نیستند.

براین اساس، در سال ۸۴ مدیران این تعاونی که از مسئولان شرکت فرودگاه های کشور هستند، طی فراخوانی از متقاضیان مسکن دعوت می کنند تا در این پروژه ثبت نام کنند که ۲۰۰ نفر از کارکنان دو سازمان دولتی هم جزو این ثبت نام کنندگان هستند که به اعتماد لوگوی این سازمان ها در این پروژه ثبت نام کردند.

مطابق با قراردادی که با اعضا نوشته شده این واحدها باید در سال ۸۶ به متقاضیان تحویل داده می‌شد اما با گذشت این سال‌ها، مدیران واحدها را به اعضا تحویل نمی‌دهند و در دوسال گذشته اقدامات عمرانی خود را در این پروژه به حالت نیمه تعطیل درآورده‌اند.

در این بین، برخی از بلوک‌ها پیمانکار خود را تغییر دادند و توانستند واحدها را با سرعت بیشتری به اتمام برسانند اما حدود ۹۶۰ واحد هنوز بلاتکلیف است و مدیران تعاونی حاضر به پاسخگویی در این زمینه نیستند.

پروژه از دوسال پیش نیمه تعطیل است

یکی از اعضای این تعاونی در تماس با خبرگزاری مهر با اعلام اینکه در طی این سال‌ها حدود ۲۱ میلیون تومان پرداخت کرده‌ام اما واحدها را به اتمام نمی‌رسانند، گفت: مدیران تعاونی به ما می‌گویند که بانک مسکن، وام به ما نمی‌دهد تا واحدها را تکمیل کنیم و الان پول کافی برای ساخت نداریم.

وی افزود: قرار بوده این واحدها در سال ۸۶ تحویل اعضا شود بنابراین اینکه قیمت‌ها افزایش پیدا کرده نمی‌تواند بهانه‌ای برای مدیران این تعاونی باشد زیرا باید در موعد مقرر که قبل از گرانی‌ها بود واحدها را به ما تحویل می‌دادند.

این متقاضی ادامه داد: در ابتدا به ما اعلام کردند که بانک مسکن قرار است وام ۱۰ میلیون تومانی به هریک از واحدها بپردازند اما الان می‌گویند می‌خواهیم وام ۲۵ میلیون تومانی بگیریم در حالیکه هیچکدام از این وام‌ها را تا الان نگرفتند.

براساس این گزارش، این پروژه که از دوسال پیش، بصورت نیمه تعطیل درآمده، هنوز در مراحل تاسیساتی و نازک کاری است در حالیکه قیمت‌ها در دو سال گذشته با تغییرات زیادی مواجه شده که این می‌تواند در نهایت بازهم به ضرر ثبت نام کنندگان واحدها باشد.

مطابق با گفته های اعضا، با وجود پیگیری هایی که از سازمان های مربوطه به عمل آمده است آنها اعلام می کنند که استفاده از لوگوی آنها در قرارداد کاری غیرقانونی بوده است زیرا در این خصوص با این سازمان ها هماهنگی نشده بود و تنها مدیران این تعاونی از کارکنان این سازمان بوده‌اند.

در واقع به نظر می رسد که تاخیر ۷ ساله مدیران تعاونی در تحویل واحدها موجب شده که از پیش خریداران هزینه های بیشتری دریافت شود و آنها هزینه های این تاخیر را پرداخته اند ضمن آنکه در حال حاضر هم افزایش قیمت ها در مصالح ساختمانی بازهم گریبانگیر پیش خریداران می شود در حالیکه هنوز زمان تحویل واحدهایشان هم مشخص نیست.

 

مهر

 

    نظرات