پیش بینی بروز طوفان در خراسان جنوبی/ ۲۵ پایگاه هلال احمر در وضعیت آماده باش هستند

پیش بینی بروز طوفان در خراسان جنوبی/ ۲۵ پایگاه هلال احمر در وضعیت آماده باش هستند

http://www.bananews.ir/مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به وقوع احتمالی طوفان و گرد و غبار در استان ۲۵ شعبه و پایگاه امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی آماده باش هستند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمدرحیم شهریاری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به وقوع طوفال احتمالی و گرد و غبار در خراسان جنوبی نیروهای امدادی در حالت آماده باش به سر می برند.

وی از آمادگی امدادگران و نجاتگران هلال احمر استان خبر داد و گفت: تعداد ۹۰ نفر از امدادگران و نجاتگران هلال احمر خراسان جنوبی در قالب دو تیم امدادی آماده‌ هستند تا در هنگام بروز هرگونه حادثه و مشکلی به ارائه خدمت بپردازند.

شهریاری تصریح کرد: با توجه به طوفان های چند روز اخیر و پیش بینی های هواشناسی ۱۴ پایگاه امداد و نجات و ۱۱ شعبه هلال احمر در سراسر استان در حالت آماده باش هستند.

وی به حضور امدادگران و نجاتگران هلال احمر در تمامی صحنه ها اشاره کرد و گفت: امکان نجات یک انسان امکان پذیر نیست مگر اینکه امدادگر عاشقانه به همنوع خود کمک کند.

شهریاری افزود: شیرین‌ترین لحظه برای هر امدادگر، زمانی است که برای نجات یک انسان از یک مصیبت جان خود را به خطر می اندازد.

وی بیان کرد: مردم در پیشگیری از حوادث احتمالی نقش مهم و موثری دارند.

گفتنی است؛ درحال حاضر وزش بادهای شدید همراه با طوفان و گرد و غبار سطح استان را در برگرفته و تا روز پنج‌شنبه ادامه دارد که بر اساس پیش بینی کارشناسان و بررسی نقشه‌های هواشناسی، وزش بادها طی ۲۴ ساعت آینده ادامه داشته و سبب کاهش دید افقی، اختلال در ترددهای جاده‌ای و در برخی از نقاط با احتمال خسارت همراه شود.

 

مهر

    نظرات