تحویل ۵۰ هزار مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر

تحویل ۵۰ هزار مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر

http://www.bananews.ir/معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: تا پایان سال جاری ۴۰ تا ۵۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحویل داده می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irجواد حق‌شناس درباره وضعیت ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اظهار کرد:‌ از ۱۱۸۰ شهر تقریبا ۱۰۵۰ شهر زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارند که از لحاظ جمعیت کشوری حدود ۱۶ درصد جمعیت کشور در این شهرها ساکن هستند.

وی افزود: بعد از مطرح شدن بحث مسکن مهر و سرعت عمل خدمات، توافقی بین بنیاد مسکن و وزارت راه و شهرسازی وقت مطرح شد تا این طرح به همه شهرها برسد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اظهار کرد: برای کارگزاری بنیاد مسکن در این شهرهای کوچک به دلیل شباهت بافت زیادی که این مناطق با بافت‌های روستایی داشته‌اند تجربه بنیاد مسکن در موضوع بازسازی مسکن روستایی توانست کمک کند که این طرح‌ها در روستاها نیز اجرایی شود.

حق شناس خاطرنشان کرد: به سرعت در شهرهایی که از طریق وزارت راه و شهرسازی در آن‌ها زمین پیش بینی شده بود و کار اجرایی برایشان آغاز شده بود به بنیاد مسکن تحویل داده شد که در ادامه بنیاد مسکن به صورت مستقل هم شروع به شناسایی زمین‌ها برای اجرای این طرح‌ها کرد.

وی با بیان این‌که در ۹۵۰ شهر، زمین تهیه شده است، گفت: ایده‌های دیگر از طریق بنیاد مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر استفاده شده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب افزود: استفاده از ویژگی خودمالکی متقاضیان خود عامل مهمی بوده که خیلی از این افراد در داخل بافت‌ها زمین داشتند ولی کمک و تسهیلات ساخت را نداشتند، بدین ترتیب و با طرح این موضوع شامل مسکن مهر شدند و در نتیجه طی برنامه مسکن مهر ۳۵۰ هزار واحد از برنامه مسکن مهر بر عهده بنیاد مسکن قرار گرفت.

حق شناس ادامه داد: ساخت ۳۵۰ هزار واحد مسکن مهر شروع شده که ۲۷۰ هزار از این واحدها به اتمام رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته‌اند و ۲۳ هزار واحد باقیمانده هم به دلیل پایان نیافتن خدمات زیربنایی و روبنایی هنوز کامل نشده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: از ۸۰ هزار واحدی که از کل ۳۵۰ هزار واحد باقیمانده است امسال ۵۰ هزار واحد دیگر به اتمام می‌رسد.

 

ایسنا

    نظرات