رشد ۲۵ درصدی تعداد پروازهای بین‌المللی در بهار ۹۳

رشد ۲۵ درصدی تعداد پروازهای بین‌المللی در بهار ۹۳

http://www.bananews.ir/معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌های کشور از رشد چشمگیر پروازهای بین‌المللی در بهار امسال خبر داد و گفت: آمارها نشان از نشست و برخاست ۲۰ هزار و ۸۵۶ پرواز در بخش خارجی بوده و این رقم به معنای رشد ۲۵ درصدی نسبت به بهار سال ۹۲ است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irابراهیم شوشتری با بیان این خبر افزود: خوشبختانه در بهار ۹۲ شاهد رشد نشست و برخاست پروازهای داخلی، عبوری و داخلی بوده‌ایم، به‌طوری که در سه ماه اول سال ۱۱۱ هزار و ۸۲ پرواز در مجموع انجام شده و این آمار نشان دهنده رشد ۹٫۶ درصدی است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها میزان پروازهای داخلی انجام شده در سه ماه نخست سال ۹۳ را ۴۲ هزار و ۵۶۴ مورد عنوان کرد و گفت: در این بخش با ۵٫۷ درصد تغییرات مثبت روبرو بوده‌ایم.

وی همچنین با اشاره به رشد ۷٫۳ درصدی پروازهای عبوری از آسمان کشور گفت: در بهار امسال ۴۵ هزار و ۱۴۵ پرواز عبوری صورت گرفت این در حالی است که در سه ماهه نخست سال گذشته ۴۲ هزار و ۷۰ پرواز بر فراز کشور انجام شد.

به گفته شوشتری، پروازهای داخلی (۲۲۸۰ سورتی)، پروازهای عبوری (۳۰۷۵ سورتی)، نشست و برخاست بین‌المللی(۴۲۵۴ سورتی) افزایش نسبت به بهار سال گذشته را نشان می‌دهد.

 

مهر

    نظرات