بازار مسکن آرام گرفت/ نرخ آپارتمان‌های تا ۵۰ متر در تهران

بازار مسکن آرام گرفت/ نرخ آپارتمان‌های تا ۵۰ متر در تهران

http://www.bananews.ir/روند بازار مسکن نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به اوایل امسال با کاهش بیشتری مواجه شده و عرضه آپارتمان‌های نوساز به بازار افزایش پیدا کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبازار مسکن در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه‌های ابتدای سال کاهش قیمت‌ها را تجربه می‌کند به طوری‌که کاهش نرخ‌ها بسیار محسوس بوده و معاملات مسکن را تحت تاثیر خود قرار داده است.

البته هرساله در ماه رمضان تعداد معاملات مسکن و مراجعه متقاضیان به این بازار کاهش پیدا می‌کند اما رکود بازار مسکن و افزایش قیمت‌ها بیش از توان خانوار موجب شده است که قیمت‌ها در این بازار با کاهش بیشتری مواجه شود و مالکان چاره‌ای جز کاهش قیمت‌ها نداشته باشند.

براین اساس، اغلب مالکان که ساخت واحدهایشان را به اتمام رسانده‌اند و یا اینکه در مراحل نهایی قرار دارند، اقدام به فروش واحدهایشان کرده‌اند تا در جریان رکود قیمت‌ها ضرر بیشتری را متحمل نشوند.

در واقع به نظر می‌رسد در ابتدای امسال تحت تاثیر اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، بازار مسکن تحت تاثیر قرار گرفته و با حباب قیمت‌ها مواجه شده بود اما پس از گذشت تب افزایش قیمت حامل‌های انرژی، بازار مسکن با آرامش مواجه شده و مالکان هم برای فروش زودتر واحدهای خود ترجیج داده‌اند تا سود کمتری را نسبت به گذشته به دست بیاورند هرچند که هنوز هم سود زیادی از ساخت و ساز نصیب آنها می‌شود.

مشاوران املاک هم معتقدند که در طول دو ماه گذشته آپارتمان‌های نوساز بیشتری به بازار عرضه شده است و تمایل به خرید ملک کنلگی که با افزایش قیمت‌ها در دوسال پیش بیشتر شده بود، کاهش یافته است.

نرخ آپارتمان‌های ۴۰ تا ۵۰ متر در تهران

براساس گزارش میدانی، واحدی ۴۵ متری در ۱۷ شهریور با انباری، ۱۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در نواب واحدی ۴۳ متری با پارکینگ و تراس ۱۲۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

واحد دیگری در نبردشمالی به مساحت ۴۵ متر با عمر دو ساله متری ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و در قصرالدشت بعد از خیابان هاشمی واحدی ۴۴ متری تحویل یک ماهه متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در فرمانیه - اندرزگو واحدی ۴۴ متری و نوساز با یک خواب، ۴۲۲ میلیون تومان فروخته می‌شود و واحد دیگری در نواب - جوانمرد با عمر ۶ ساله و مساحت ۴۵ مترمربع، ۱۲۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در اشرفی اصفهانی واحدی ۴۵ متری ۲۰۰ میلیون تومان و واحدی ۵۲ متری متری ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و در خیابان نواب - رازی واحدی ۴۴ متری با عمر ۶ ساله ۱۱۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

در شریعتی - خواجه نظام واحدی ۴۴ متری با پارکینگ و عمر ۱۲ ساله با شرایط ۹۶ میلیون تومان نقد، ۲۶ میلیون تومان رهن و ۱۸ میلیون تومان وام به فروش می‌رسد و آپارتمانی ۴۵ متری در نواب سینا شرفی با عمر ۱۹ ساله ۱۰۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین مالک آپارتمانی در رودکی - هاشمی واحدی ۴۱ متری با عمر ۱۳ ساله را ۱۱۰ میلیون تومان می‌فروشد و در خیابان معلم مرودشت واحدی ۴۵ متری بازسازی شده ۱۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

واحدی در ولیعصر امیریه با مساحت ۴۵ متر با شرایط ۵۷ میلیون تومان نقد، ۳۸ میلیون تومان وام و ۲۷ میلیون تومان رهن به فروش می‌رسد و در بلوار فردوس غرب واحدی ۴۷ متری و یک خوابه با تمامی امکانات ۲۳۷ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 

مهر

    نظرات