یک میلیون تومان متوسط اجاره بهای یک خانه ۵۰ متری

http://www.bananews.ir/با شروع فصل جابجایی و داغ شدن بازار اجاره، میانگین اجاره بهای واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری در کلان‌شهر تهران ماهانه حدود یک میلیون تومان شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irافزایش جمعیت، مهاجرت، کاهش قدرت خرید مردم در کنار آن افزایش قیمت خانه باعث شده تقاضا برای اجاره نشینی در بازار مسکن روند صعودی به خود بگیرد و کماکان هم ادامه یابد.

 

بازار مسکن بهار امسال به پشواز تابستان رفت و بازار اجاره‌ را گرم کرد چراکه میزان اجاره نشینی در سه ماه آغازین امسال ۱۱ درصد نسبت به زمستان پارسال افزایش یافت و با آغاز فصل تابستان که از آن به عنوان فصل جابجایی مستاجران یاد می‌شود قاعدتا این روند در پیش گرفته خواهد شد.

با شروع فصل جابجایی و داغ شدن بازار اجاره، میانگین اجاره بهای واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری در کلان‌شهر تهران ماهانه حدود یک میلیون تومان شده است. عمر این واحدها که با میانگین سنی کمتر از ۱۰ سال در نقاط مختلف تهران در نظر گرفته شده در پایین‌ترین میزان، ماهانه ۸۵۰ هزار تومان اجاره بها دارد.

قیمت اجاره بهای واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری با عمر زیر ۱۰ سال ساخت در نقاط مختلف تهران به شرح زیر است:

- یک واحد ۵۵ متری واقع در شهرک غرب یک خوابه همراه با‌ آسانسور ۱۰ میلیون پول پیش و یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که معادل پرداختی ماهانه آن با در نظر گرفتن ۳۰ هزار تومان برای هر یک میلیون تومان ودیعه در بازار مسکن حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌شود.

- یک واحد ۵۱ متری واقع در پونک، حصارک به قیمت ۲۵ میلیون تومان رهن کامل داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه ۷۵۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۵ متری واقع در خیابان کارگر جنوبی یک خوابه همراه با انباری به قیمت ۳۵ میلیون تومان رهن کامل داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۱ متری واقع در خیابان پیروزی همراه با انباری به قیمت ۱۰ میلیون تومان پول پیش و ۸۰۰ هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۳ متری واقع در خیابان شریعتی، معلم همراه با پارکینگ و انباری ۴۰ میلیون رهن کامل در نظر گرفته شده که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۵ متری واقع در خیابان تهرانپارس همراه با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت ۴۰ میلیون تومان برای اجاره به بازار معرفی شده که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۵ متری واقع در چهارراه لشکر همراه با بالکن به قیمت ۳۰ میلیون تومان پول پیش و ۱۵۰ هزار تومان اجاره که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۳ متری واقع در خیابان انقلاب یک خوابه همراه با پارکینگ، انباری و آسانسور به قیمت ۳۰ میلیون تومان پول پیش و ۸۰۰ هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

-یک واحد ۵۵ متری واقع در خیابان قزوین یک خوابه همراه با انباری به قیمت ۲۵ میلیون تومان رهن کامل داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه ۷۵۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۵ متری واقع درخیابان ولیعصر، ابتدای خیابان امیریه همراه با آسانسور به قیمت ۳۰ میلیون تومان پول پیش و ۲۰۰ هزار تومان اجاره داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۳ متری واقع در خیابان تجریش همراه با آسانسور و پارکنیگ به قیمت ۱۰ میلیون تومان پول پیش و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره در نظر گرفته شده که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

- یک واحد ۵۲ متری واقع در خیابان شهران همراه با آسانسور، پارکینگ و انباری به قیمت ۴۸ میلیون تومان رهن کامل داده می‌شود که معادل پرداختی ماهانه یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان است.

قیمت اجاره بهای واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متری با عمر زیر ۱۰ سال ساخت در نقاط مختلف تهران در قالب جدول:

{jathumbnail off}

http://www.bananews.ir/

 

ایسنا

    نظرات