ثبات "قیمت مسکن" در ماه مبارک رمضان

ثبات "قیمت مسکن" در ماه مبارک رمضان

http://www.bananews.ir/پور حاجت گفت: قیمت مسکن در ماه مبارک رمضان تغییر چندانی نداشته و فقط در خانه‌های کلنگی اندکی تغییر حاصل شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irفرشید پور حاجت، دبیر انجمن انبوه‌سازان ایران افزود: وضعیت مسکن و ساختمان در برخی مناطق کشور تغییر قیمتی ایجاد نشده است.

وی گفت: با توجه به جهشی که در یک سال گذشته در بحث مسکن داشتیم هنوز مردم نتوانسته‌اند خود را با قیمت‌های روز تطبیق دهند و فاصله خرید تا نقدینگی زیاد است.

پورحاجت در پاسخ به این سوال که چرا هنوز فرهنگ‌سازی برای اجرای شناسایی فنی و ملکی نشده است؟ اظهار داشت: تمام مبالغی را که یک سازنده می‌بایست در خصوص صدور شناسنامه فنی و ملکی پرداخت کند، پرداخت شده اما متأسفانه با وجود اینکه مبالغ دریافت شده، شناسنامه فنی و ملکی هنوز صادر نشده است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور یادآور شد: خوشبختانه در قانون پیش فروش که جدیدا آئین نامه اجرایی‌اش آمده و احتمالا در ماده ۲۲ قانون بحث شناسنامه فنی و ملکی بوده، شهرداری‌ها را مکلف کرده بابت هر کار یک شناسنامه فنی و ملکی را در روز صدور پروانه تحویل متقاضیان بدهند و جزء تکالیف ناظر هم دیده شده است.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات