سامانه انتخاب مسکن مهر پردیس راه‌اندازی شد

سامانه انتخاب مسکن مهر پردیس راه‌اندازی شد

http://www.bananews.ir/عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس اظهار کرد: با توجه به سامانه جدید راه‌اندازی شده برای انتخاب واحد‌ها در شهر جدید پردیس متقاضیان می‌توانند در صورت تمایل از واحدهای پیشنهاد شرکت استفاده کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبهنوش سلیم‌بهرامی – عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس – در نشست خبری که امروز چهارشنبه برگزار شد، اظهار کرد: در راستای سیاست‌گذاری دولت تدبیر و امید و دستور وزیر راه و شهرسازی در شهر جدید پردیس ما با مشکلاتی مواجه بودیم که موجب نگرانی‌های زیادی برای متقاضیان مسکن مهر درباره‌ی نحوه تخصیص واحدها وجود داشته است.

 

وی افزود: پس از ثبت نام در سامانه بسیاری از گزارشات به دست ما می‌رسیده که از سوی متقاضیان نارضایتی‌هایی وجود دارد.

عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس تاکید کرد: با تدبیر معاون وزیر و هیات مدیره شرکت مادر تخصصی اعلام شد که مساله به صورت مجدانه پیگیری شود و به همین ترتیب ساماندهی جدیدی برای نحوه‌ی تخصیص واحد‌ها در نظر گرفته شد.

وی با توجه به تدابیر اتخاذ شده افزود: برای هرگونه حضور دلالان و افراد سودجو و هرگونه نقل و انتقال واحد‌ مسکن مهر تا قبل از ابلاغیه به این صورت انجام می‌شد که به شکل کاملا مخفی، گزارشات مختلفی مبنی بر تخلفات افراد سودجو و حتی اعمال نظر و نحوه‌ی کارگزاری از سوی این افراد مدنظر بوده است.

سلیم بهرامی در ادامه تاکید کرد: با توجه به این اتفاقات ما به صورت مجدانه نحوه‌ی تخصیص واحد‌ها و دعوت از متقاضیان را به شیوه‌ی دیگری مورد بازبینی و بازنگری قرار داده‌ایم و همان‌طور که متقاضیان می‌دانند حدود یک ماه است که تخصیص واحد‌ها را تعطیل کردیم تا بتوانیم فرآیند‌های جدید را مورد بررسی قرار دهیم.

وی در ادامه با بیان این‌که می‌توان این مژده را به متقاضیان داد که نحوه‌ی دعوت از آنان که موجودی‌شان براساس بخشنامه‌ها تکمیل شده، تصریح کرد: برای فاز هشت مبلغ ۳۶ میلیون تومان، برای فاز پنج مبلغ ۳۲ میلیون و برای فاز ۱۱، ۲۶ میلیون تومان باید واریز شود تا نامشان در سامانه ثبت شود.

عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس با اشاره به این‌که شیوه جدید اولویت‌بندی متقاضیان براساس تاریخ‌های واریزی و مبالغ و تاریخ‌های واریزی است، ادامه داد: از روزی که افتتاح حساب صورت گرفته تا امروز متقاضیان را امتیازبندی کرده‌ایم و هر امتیاز رتبه‌ فرد را در میزان حق تخصیص واحد و عقد قرار‌داد به صورت امتیاز فرد مشخص شده است.

سلیم‌بهرامی با اشاره به اینکه بر اساس رتبه‌هایی که به افراد تعلق گرفته تمام واحد‌های آماده تخصیص می‌یابد خاطر نشان کرد: علاقه‌مندی عموم مردم برای تخصیص واحد‌ها به عنوان مثال برای واحد‌های جنوبی برای نورگیر‌بودن بیشتر ساختمان‌ها و ارتفاع هر طبقه در امتیاز‌گذاری واجدین شرایط در نظر قرار می‌گیرد.

عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس در ادامه افزود: عامل دیگری که در نظر گرفته شده مربوط به موقعیت‌های بلوک‌ها است یعنی موقعیت‌های دسترسی معابر در حال حاضر حدود سه هزار واحد در فاز ۱۱ هر کدام دارای امتیازی هستند که منطبق با نیاز فرد پس از ثبت‌نام پیشنهاد می‌شود.

وی در ادامه با بیان این‌که این حالت کاملا به صورت پیشنهاد به متقاضیان مدنظر قرار دارد، تشریح کرد: این نرم‌افزار یک البوریتم پیشنهادی است که به متقاضیان یک فرم پیشنهادی بدون هیچ اجباری داده می‌شود که در نهایت می‌تواند بااستفاده از نظر مشاوران برای انتخاب واحد‌شان تصمیم‌گیری کنند.

سلیم‌بهرامی در ادامه با بیان این‌که اگر متقاضیان حاضر به قبول پیشنهادات شرکت نبودند می‌توانند تا ۲۰ روز آینده مراجعه کنند و دسترسی کاربران به نحوه دعوت و نحوه تخصیص واحد‌ها بسته شده که امیدواریم بدین ترتیب نگرانی‌های مردم تا ۹۹ درصد حل شود.

عضو هیات مدیره شهر جدید پردیس در ادامه درباره میزان تخصیص واحد‌های مسکن مهر پردیس اظهار کرد:از ۸۸ هزار واحد تا امروز ۴۴ هزار واحد را تخصیص دادیم و ۴۴ هزار واحد باقی‌مانده با توجه به این نرم‌افزار براساس روزشمار امتیازبندی شده و به هر فرد تحویل داده می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که واریزی آنها زیر پنج میلیون تومان بوده طبق دستور‌العملی که از شرکت مادر تخصصی اعلام شده از سامانه حذف شده است و واحدشان به افراد دیگر واگذار شده است.

 

ایسنا

    نظرات