وجود ۷۲۰ هزار مسکن مهر نیمه‌تمام در کشور

وجود ۷۲۰ هزار مسکن مهر نیمه‌تمام در کشور

http://www.bananews.irقائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: ۷۲۰ هزار واحد مسکن مهر در مراحل مختلف ساخت باقی مانده است که اگر بانک مرکزی، مصوبه دولت قبل مبنی بر افزایش تسهیلات از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان را بپردازد، ساخت عمده مسکن‌های مهر تا پایان سال تمام می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی در شورای مسکن استان کرمان اظهار کرد: برای دو میلیون و ۳۲۰ هزار واحد مسکن مهر شهری قرار داد منعقد شده که ساخت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد آن به اتمام رسیده است.

 

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۱۲۶ هزار واحد در سطح کشور افتتاح شده و ۱۴۴ هزار واحد نیز آماده بهره‌برداری است، اظهار کرد: یک میلیون و ۲۰۵ هزار واحد نیز فروش اقساطی شده و پیشرفت کلی فیزیکی ۸۲ درصدی دارند.

مهرآبادی گفت: تاکنون ۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و ۳۶۰۰ میلیارد تومان اقساط وصول شده است.

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با اشاره به خدمات زیربنایی مسکن مهر تصریح کرد: ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی آب، برق و فاضلاب مصوب شده که قرار شد هزار میلیارد تومان تا پایان شهریور برای پروژه‌های آماده افتتاح اختصاص یابد.

وی گفت: اولویت بعدی وزارتخانه مربوط به پروژه‌هایی است که در مرحله نازک‌کاری و مراحل پایین‌تر هستند تا نیمه سال ۹۴ باید کارها انجام شود.

مهرآبادی خاطرنشان کرد: اگر بانک مرکزی مصوبه دولت قبل مبنی بر افزایش تسهیلات از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان را بپردازد، ساخت عمده مسکن‌های مهر تا پایان سال تمام می‌شود.

مهرآبادی اظهار داشت: مصوبات دولت قبل برای مسکن مهر ۶۰ هزار میلیارد تومان است که ۴۸ هزار میلیارد تومان آن تصویب شده بود.

وی با اشاره به تصویب و تایید شورای پول و اعتبار برای پرداخت ۲۰۰۰ میلیارد تومان به مسکن مهر افزود: پروژه‌هایی که آماده‌سازی آنها آغاز شده، تسهیلات لازم برای ادامه و اتمام کار اعطا می‌شود.

مهرآبادی تصریح کرد: برای اتمام پروژه‌ها بحث اصلی تبدیل تسهیلات ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان است که اگر محقق شود، مردم هم انگیزه می‌یابند و با آورده آنها پروژه‌ها به اتمام می‌رسد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۷۲۰ هزار واحد مسکن مهر در مراحل مختلف ساخت باقی مانده و مدیران استان‌ها باید پیگیری کرده تا بتوانیم به نتیجه برسیم.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه‌های مسکن مهر عمدتا از لحاظ آماده‌سازی مشکل دارند، اظهار کرد: در مسکن مهر کشور ۶۶۰ هزار واحد فاقد آب و ۶۷۵ هزار واحد فاقد برق هستند.

وی افزود: در زمینه خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر۲۲۵۰ باب مدرسه، ۸۴۰ باب مسجد، ۴۵۰ واحد درمانگاه و ۳۰۰ کلانتری احداث شود.

مهرآبادی گفت: در مورد بیمه در استان‌های مختلف با سلایق متفاوت عمل می‌شود اما مصوبه دولت صراحت دارد که بیمه هر واحد ۵۲۰۰ تومان است و برای مالیات نیز هر واحد ۳۰۰ هزار تومان مصوب شده است.

وی خاطرنشان کرد: در استان کرمان حدود ۷۰۰۰ واحد نیازمند کمک برای آماده‌سازی است که اگر اعضا دو میلیون تومان پرداخت کرده‌اند، برای هر واحد ۳۰۰ هزار تومان می‌دهیم.

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر عنوان کرد: متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها ۵۰ میلیون تومان برای احداث کلانتری، ۴۰۰ میلیون برای ۱۱ مسجد و یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ۹ مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر استان کرمان تخصیص داده می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات