۱۲۵ روستای لرستان برق ندارد

۱۲۵ روستای لرستان برق ندارد

http://www.bananews.ir/مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان از وجود ۱۲۵ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد برق خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلی جایدری، به دنبال اظهارات استاندار درباره روستاهای فاقد برق استان گفت: در حال حاضر ۱۲۵ روستای بالای ۲۰ خانوار استان با جمعیت ۴۰۰۰ نفر از نعمت برق بی‎بهره هستند.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۳۰ روستای فاقد برق استان از این نعمت بهره‎مند می‎شوند، اظهارکرد: موقعی که شرکت توزیع لرستان پیشگام در انرژی‎های خورشیدی کشور است، پس به راحتی می‎تواند این روستاها را نیز برق‎دار کند.

جایدری با اذعان به اینکه تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان که دارای راه دسترسی مناسب هستند از نعمت برق برخوردارند، تصریح‌کرد: دید ویژه‎ای نسبت به روستاها داریم و هدف‎مان جز خدمت به این قشر نیست اما نکته قابل توجه در این زمینه نبود راه دسترسی مناسب برای برق‎رسانی است.

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان افزود: تمام روستاهای فاقد برق استان در مناطق صعب‎العبور و کوهستانی واقع شده‎اند و این کار را برای خدمات‎دهی مشکل می‎کند اما با حمایت‎های استاندار بنا داریم ۲۰ روستای دیگر را تا پایان امسال برق‎دار کنیم.

وی با بیان اینکه انجام این طرح‎ها هزینه‎های گزافی می‎خواهد و قول‎هایی نیز در این زمینه به ما داده شده که امیدواریم عملی شود، تصریح‌کرد: تنها برای برق‎رسانی به تنگ ۵ و تنگ ۷ به اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان نیاز داریم که رقم قابل توجهی است.

جایدری با بیان اینکه بیشترین روستاهای فاقد برق استان در نورآباد و الیگودرز واقع شده‎اند، گفت: مشکل اصلی ما نبود راه دسترسی است و انتظار داریم اداره کل راه و شهرسازی و مسئولان ذی‌ربط در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند تا مشکل این روستائیان نیز مرتفع شود.

 

ایسنا

    نظرات