حضور ایران در نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز

حضور ایران در نمایشگاه دوسالانه معماری ونیز

http://www.bananews.ir/هنر معماری ایران با حمایت وزارت راه وشهرسازی در چهاردهمین نمایشگاه دوسالانه ونیز ایتالیا با عنوان "تحولات معماری در ۱۰۰سال گذشته" به نمایش درآمد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irنمایشگاه شش ماهه معماری دوسالانه ونیز از ۱۷ خرداد آغاز شده است و تا ۲ آذر ۱۳۹۳ به کار خود ادامه می دهد. در این نمایشگاه تمام معماری های استفاده شده توسط هر معمار، در هر نقطه، در هر زمان که در تکامل ملی معماری در ۱۰۰ سال گذشته نقش داشته اند به نمایش در می آیند.

بینال ونیز (Venice Biennale)، نمایشگاهی از آثار هنری معاصر است که هر دو سال یکبار در شهر ونیز ایتالیا برگزار می شود. شکل گیری بی ینال ونیز حاصل تفکر شهردار شهر ونیز، ریکاردو سِلواتیکو بود. او توانست طرح ایجاد «نمایشگاه دوسالانه ی هنر ایتالیا» را در انجمن شهر ونیز در تاریخ ۱۹ آوریل ۱۸۹۳ به تصویب برساند. اولین دوره ی این نمایشگاه در ۲۲ آوریل ۱۹۸۴ افتتاح شد.

در نمایشگاه قبلی ونیز ۱۶۱ هنرمند از ۳۸ کشور با ۸۸ مشارکت کننده ملی حضور داشتند و ۱۰ کشور برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرده بودند. شکل گیری بی ینال ونیز در سال ۱۸۹۳ حاصل تفکر شهردار شهر ونیز، ریکاردو سِلواتیکو بود. او توانست طرح ایجاد «نمایشگاه دوسالانه ی هنر ایتالیا» را در انجمن شهر ونیز در تاریخ ۱۹ آوریل ۱۸۹۳ به تصویب برساند. اولین دوره ی این نمایشگاه در ۲۲ آوریل ۱۹۸۴ افتتاح شد.

 

مهر

    نظرات