رکود در بازار مسکن تا پایان سال ادامه دارد

رکود در بازار مسکن تا پایان سال ادامه دارد

http://www.bananews.ir/طرح‌هایی از قبیل وام ۸۰ میلیونی کمکی به بازار مسکن نخواهد کرد و پیش بینی می‌شود تا پایان سال روند رکودی در بازار ادامه داشته باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعطاالله آیت اللهی - رییس شورای اخلاق حرفه‌ای مهندسان مشاور ایران - درباره وام ۸۰ میلیون تومانی خانه اظهار کرد: پرداخت این میزان وام تاثیر چندانی در بازار مسکن نخواهد داشت مگر آن‌که به خرید خانه در شهرستان‌ها، واحدهای کوچک‌تر و ارزان‌تر کمک کند.

وی با بیان این‌که این رقم برای تهران و کلانشهرها مبلغ قابل توجهی نیست، تصریح کرد:‌ بحثی که وزیر راه و شهرسازی و رییس کل بانک مرکزی اعلام کردند که تسهیلات مسکن باید حداقل ۵۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی را تامین کند، باید مدنظر قرار گیرد.

آیت‌اللهی تاکید کرد:‌ اگر بتوانند طرح‌هایی از قبیل صندوق‌های پس انداز مسکن راه اندازی کنند و تسهیلاتی به مردم داده شود که ۵۰ درصد از یک واحد مسکونی را تامین کند می‌توان گفت به خانه‌دار کردن مردم کمک می‌شود.

رییس شورای اخلاق حرفه‌ای مهندسان مشاور ایران با بیان این‌که در غیر این صورت وام ۸۰ میلیونی خانه کمکی به بازار مسکن نخواهد کرد تصریح کرد:‌تعداد خانه‌های خالی در کشور زیاد است تا جایی که ارقامی حدود ۵۰۰ هزار واحد خالی هم بیان شده است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌هایی برای شناسایی این تعداد واحد خالی در نظر گرفته شده ولی بعید است که بتوانند اقدامی دراین زمینه انجام دهند.

آیت‌اللهی با اشاره به این‌که تا وقتی نقدینگی در بازار بوجود نیاید و رونق اقتصادی به کشور بازنگردد بازار مسکن به همین روال در رکود پیش خواهد رفت، تصریح کرد: پیش بینی ها حاکی از آن است که جهش قیمتی در بازار تا پایان سال پیش نخواهد آمد و روند رکودی ادامه خواهد داشت.

 

ایسنا

    نظرات