انجام نیمی از پروازهای حج با میانگین تاخیر کمتر از ۵ دقیقه

انجام نیمی از پروازهای حج با میانگین تاخیر کمتر از ۵ دقیقه

http://www.bananews.ir/مدیر کل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از انجام ۵۰ درصد از پروازهای حج در ۱۰ روز گذشته خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irسعید چلندری اظهار کرد: از دهم تا ۲۶ شهریور ۳۴ پرواز از فرودگاه امام به مقصد مدینه منوره انجام شده و طی این مدت نزدیک به ۱۰ هزار نفر از حجاج به سرزمین وحی سفر کرده‌اند.

 

وی با بیان این‌که عملیات حج امسال با هماهنگی کامل و بدون هیچ مشکلی برگزار شده است، تصریح کرد: شرکت فرودگاه‌ها و سازمان حج و زیارت از چند ماه قبل برنامه‌های حج امسال را طراحی کرده‌اند و تاکنون حاجیان بدون هیچ محدودیتی به سمت مدینه سفر کرده‌اند و امیدواریم در ادامه و در زمان برگشت نیز به همین روال کارها پیش رود.

چلندری درباره شیوه بدرقه حجاج نیز توضیح داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته بار حجاج از ۴۸ ساعت قبل، تحویل کاروان‌دارها می‌شود و بدرقه حجاج نیز در مساجدی که از پیش در نظر گرفته شده انجام می‌شود و با چک شدن گذرنامه حجاج چند ساعت قبل از ورود به ترمینال، زمان انتظار حاجیان در فروگاه به حداقل می‌رسد.

وی ادامه داد: در ۱۰ روز گذشته ۵۰ درصد از پروازها از سوی شرکت هواپیمایی سعودی و ۵۰ درصد دیگر توسط ایران ایر و ماهان انجام شده و میانگین تاخیر پروازها نیز کمتر از پنج دقیقه بوده است.

مدیر کل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) از وضعیت ترافیک اطراف فرودگاه نیز ابراز رضایت کرد و گفت: با وجود اینکه از چند استان مختلف همچنان به این فرودگاه می‌آیند اما با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بدرقه‌ها در مساجد انجام می‌شود و عبور و مرور به سهولت انجام می‌شود.

چلندری خاطرنشان کرد: تاکنون نوع عملکرد سازمان ذیربط مثبت بوده و مردم نیز راضی هستند. امیدواریم این روند تا آخرین کاروان که ششم مهر به سمت سرزمین وحی اعزام می‌شود ادامه یابد و در بازگشت نیز با همراهی مستقبلان یکی از بهترین سال‌های خدمات رسانی حجاج ثبت شود.

 

ایسنا

    نظرات