اعتبار ۷۸۰۰ میلیاردی برای تکمیل مسکن‌مهر

اعتبار ۷۸۰۰ میلیاردی برای تکمیل مسکن‌مهر

http://www.bananews.ir/مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت :کل اعتباری که باید از بانک مسکن برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر دریافت کنیم حدود ۷۸ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۶۳۰۰ میلیارد را دریافت کرده‌ایم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،امید محمدی- مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی-  درباره پروژه های مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر که تحت نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می‌شود ، اظهار کرد: کل پروژه‌های مسکن مهر که زیر نظر بنیاد مسکن است مانند پروژه‌های عمرانی نیست و یکسری تسهیلات بانکی برای این پروژه ها وجود دارد و میزانی هم از آورده خود اعضا تامین می‌شود.

وی افزود: دولت در برخی از مکان‌ها برای کمک به متقاضیان یکسری از هزینه‌ها را پرداخت می‌کند و اگر بخواهیم کل تسهیلات را در نظر بگیریم می توانیم بگوییم ۷۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار بانکی وجود دارد.

محمدی با بیان این‌که این رقم معادل ۷۸۳۰ میلیارد تومان است افزود: نزدیک به ۷۰ درصد این مبلغ را بنیاد مسکن دریافت کرده است.

مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ۱۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر باید از بانک مسکن اعتبار دریافت کنیم.

وی با بیان این‌که مشکل بودجه در مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر این نیست که بانک مسکن اعتبارات را پرداخت نکند، تصریح کرد: تعدادی پروژه با بانک مسکن عقد قرارداد کرده‌اند که این قراردادها هم اعتباراتش مشخص است و بانک مسکن متعهد است این مبالغ را پرداخت کند و تا امروز هم برای پرداخت آن مشکلی وجود نداشته است.

محمدی افزود: کل اعتباری که باید از بانک مسکن دریافت کنیم حدود ۷۸ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۶۳۰۰ میلیارد را دریافت کرده‌ایم.

وی با بیان این‌که پروژه‌های جدیدی در اواخر دولت دهم در نظر گرفته شد که تسهیلات برای آن‌ها وجود نداشت، تصریح کرد: بانک مسکن تعهدی برای پرداخت این پروژه‌ها ندارد.

مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این تعداد از پروژه‌ها که عقد قرارداد با بانک مسکن هم نکرده‌اند حدود ۶۷۰ میلیارد تومان اعتبار لازم دارند.

به گزارش ایسنا ساخت واحد های مسکن مهر در شهر های زیر ۲۵ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گذاشته شده که از مجموع واحدهای مسکن مهر در این شهرها، ۳۴۸ هزار واحد در حال ساخت است که ۳۰۰ هزار واحد آن، تا پایان سال جاری تحویل داده می‌شود.

حدود ۴۸ هزار واحد از ۳۴۸ هزار واحد مسکن مهر باقی می‌ماند که این تعداد قرار است تا پایان سال ۹۴ تحویل داده شود .

 

ایسنا

    نظرات