ارزش زمین اساس قیمت‌گذاری ساختمان‌هاست

ارزش زمین اساس قیمت‌گذاری ساختمان‌هاست

http://www.bananews.ir/قیمت گذاری ساختمان ها بر اساس قیمت زمین در مناطق شهری متفاوت است و قیمت روز تولید اساسا مدنظر قرار دارد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمدمهدی مافی - دبیر انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان تهران -  درباره قیمت‌گذاری ساختمان‌ها اظهار کرد: میزان عرضه و تقاضا در بازار مسکن مدنظر قرار دارد و آنچه که قیمت عمده ساختمان‌ها را در مناطق شهری تعیین می‌کند، قیمت زمین است.

وی افزود: بازار تعیین‌کننده قیمت‌هاست و قیمت تمام شده ساختمان‌ها معیار مناسبی برای قیمت‌گذاری نیست.

دبیر انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن استان تهران با بیان این‌که معمولا تولید‌کنندگان قیمت‌گذاری‌ها را براساس قیمت تمام شده ساختمان‌ها در نظر نمی‌گیرند، تصریح کرد: قیمت‌ روز تولید اساسا مدنظر قرار دارد.

مافی خاطر نشان کرد: بیش از ۸۰ درصد مواقع کالایی که تولید می‌شود به قیمت بازار تولید امروزش قیمت‌گذاری می‌شود و به همین دلیل است که قیمت تولید به هیچ عنوان کاهش نداشته و شاهد کاهش قیمت چشمگیری در حوزه مسکن نیستیم.

در پی رکود در بازار مسکن گروهی از سازندگان این بخش معتقدند با توجه به قیمت‌ها و ادامه روند رکودی این بازار در آینده، مجبورند واحدهای ساخته شده را با قیمت پایین تری نسبت به قیمت تمام شده ساختمان بفروشند که این امر خود سبب کاهش رغبت ساخت و نهایتا کاهش میزان ساخت و ساز می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات