جزییات توافق با بانک‌مرکزی برای اقساط مسکن مهر

جزییات توافق با بانک‌مرکزی برای اقساط مسکن مهر

http://www.bananews.ir/قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تاکید کرد: برنامه این است که تا پایان سال ۱۳۹۳، بالغ بر ۷۰۰ هزار واحد مسکونی را آماده تحویل داشته باشیم وبرای فروش اقساطی ۷۰۰ هزار واحد هم تا پایان امسال اقدام فوری و عاجل صورت می گیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی با بیان این‌که رقمی بالغ بر ۴۲۰۰ میلیارد تومان اقساط را از مردم وصول کرده‌ایم گفت: یک میلیون وسیصد و شش هزار واحد فروش اقساطی‌شان انجام شده است.

قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر در ادامه گفت:‌در حال حاضر یک میلیون و سیصد و شش هزار واحد فروش اقساطی شده اند که در حال پرداخت اقساطشان به بانک هستند.

وی با بیان این‌که سه سال از بانک مرکزی تنفس گرفته شده است تا طی این سه سال تمامی اقساط وصول شده برای تکمیل پروژه ها جهت تحویل به متقاضیان پرداخت شود و این در حالیست که ۱۸ ماه از آن مهلت گذشته است و فقط ۱۸ ماه باقی مانده است لذا در پرداخت تسهیلات بانکی باید سرعت داده شود.

وی با بیان این‌که در بسیاری از مواقع پروژه‌ها تکمیل نشده، تصریح کرد: برای اتمام و تکمیل پروژه های مسکن مهر اعتبارات کافی وجود نداشته است ،از متقاضیان بانک مرکزی برای تسریع در اتمام،تکمیل و تحویل واحدها، تقاضای همکاری و واریز مبالغ مورد نیاز را داریم.

مهرآبادی در ادامه گفت:‌از ۲۸۲ باب مدرسه ساخت ۹۴ باب به پایان رسیده و در حال بهره برداری هستند.

قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر با بیان این‌که اعلام کردیم ۸۳۰ باب مسجد در پروژه های مسکن مهر نیاز داریم که ۳۰۰ باب ساختشان آغاز شده و ۷۰ باب هم تکمیل شده است، افزود: ۳۰۳ واحد کلانتری هم نیاز است که آمار آن را به متولی اصلی این بخش در ریاست جمهوری تحویل داده ایم،تا بررسی و عدد واقعی مورد نیاز خود را اعلام کنند.

مهر آبادی در ادامه گفت : از این تعداد ۵۸ واحد آن ساختش آغازشده است ،در ضمن حدود ۲۲۵۰باب مدرسه هم در پروژه های مسکن مهر مورد نیازاست که حدود ۲۸۲ باب در حال احداث است.

وی در پایان با اشاره به اینکه متقاضیان برای تسریع در اتمام و تحویل واحدها نسبت به تکمیل سهم آورده خود اقدام کنند ، تأکید کرد :قبل از تحویل واحدها حتمأ باید فروش اقساطی صورت گیرد.

 

ایسنا

    نظرات