کمبود مسکن در سال‌های آینده اتفاق می‌افتد

کمبود مسکن در سال‌های آینده اتفاق می‌افتد

http://www.bananews.ir/در حال حاضر تولید مسکن در کلانشهرها فقط به دلیل فروش اتفاق می افتد و ادامه این روند در سال های آینده در بازار مسکن قطعا تاثیرگذار خواهد بود،به گونه‌ای که شاهد کمبود شدید دراین حوزه خواهیم بود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمدرضا سرحدی کارشناس اقتصاد مسکن درباره کاهش صدور پروانه‌های ساختمانی اظهار کرد: آمارها به ما نشان می‌دهد با کاهش ۴۰ درصدی پروانه‌های ساختمانی هستیم.

وی افزود: این میزان بیشتر در تهران و کلانشهرها نسبت به شهرستان‌ها چشمگیرتر است.

 

سرحدی با اشاره به اینکه در کلانشهرها تولید به دلیل فروش اتفاق می‌افتد،به همین دلیل کاهش میزان صدور پروانه‌های ساختمانی بیشتر به چشم می‌خورد گفت: مشکل دیگر آن است که درصدی از پروانه‌هایی هم که در کلانشهرها صادر شده، شروع به ساخت و ساز نکرده‌اند.

کارشناس اقتصاد مسکن تاکید کرد: کسانی هم که ساختمان‌های نیمه کاره در سطح اسکلت داشته‌اند، کارشان را نیمه تمام رها کرده اند.

سرحدی با بیان اینکه ساختمان‌هایی که در حال ادامه روند ساخت و ساز قرار دارند ساختمان‌هایی هستند که در مرحله نهایی و نازک‌کاری قرار دارند تصریح کرد:این دسته هم اگر کارشان را تعطیل کنند، با ضرر و زیان‌های زیادی روبه‌رو خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: این روند در چند سال آینده بر بازار مسکن قطعا تاثیرگذار خواهد بود،به گونه‌ای که شاهد کمبود شدید دراین حوزه خواهیم بود.

سرحدی با بیان اینکه در حال حاضر هنوز میزان عرضه بیشتر از میزان تقاضای موثر و واقعی است تصریح کرد: در سال‌های آینده با بهبود شرایط اقتصادی، ممکن است شاهد هجوم به سمت بازار مسکن باشیم.

وی تاکید کرد: این روند در چند سال آینده می‌تواند کمبود در این حوزه و نوسانات شدید قیمتی را در پی داشته باشد.

 

ایسنا

    نظرات