پیگیری ویژه فانی برای رفع بحران مدرسه در مسکن‌های مهر

پیگیری ویژه فانی برای رفع بحران مدرسه در مسکن‌های مهر

http://www.bananews.ir/معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شخص وزیر آموزش و پرورش پیگیر تامین فضای آموزشی در شهرک‌های جدید التاسیس از جمله مسکن مهر است گفت: بر اساس برآوردها نیازمند ساخت ۲۵ هزار کلاس درس در پروژه‌های مسکن مهر هستیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمرتضی رئیسی درباره اقدامات در دست انجام پیرامون رفع مشکل بحران فضای آموزشی در شهرک‌های جدید التاسیس و منطقه ۲۲ تهران اظهار کرد: تامین فضای آموزشی در پروژه مسکن مهر نیازمند یک عزم و تصمیم ملی است.

وی افزود: در صورتی که جمعیت در واحدهای در دست احداث مسکن مهر را در نظر بگیریم، بر اساس برآوردها به بیش از ۲۵ هزار کلاس درس نیاز داریم و احداث این تعداد کلاس درس به ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امکان تامین فضای آموزشی در قالب ردیف‌های اعتباری بودجه سال ۹۳ و ۹۴ وجود ندارد گفت: وزارت آموزش و پرورش و شخص وزیر در حال پیگیری موضوع هستند.

رئیسی ادامه داد: در این میان احیای قانون مربوط به انبوه سازان مسکن در همه پروژه‌های انبوه سازی کشور راهگشا خواهد بود. همچنین بر اساس قانون شوراها، انبوه سازان در سالهای قبل مکلف بودند نسبت به احداث فضای آموزشی اقدام کند که متاسفانه در سال ۱۳۸۷ و به دنبال لایحه تامین مسکن که در مجلس به تصویب رسید، چهار تبصره الحاقی ماده ۱۳ قانون شورا آموزش و پرورش حذف شد و ساخت فضای آموزشی به دست دولت افتاد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه آموزش پرورش از کمک انبوه سازان محروم شد گفت: اگر این قانون احیا شود نگرانی ما بابت مدارس در پروژه‌های انبوه سازی و شهرک‌های جدید التاسیس مرتفع می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات