۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در انتظار خدمات زیربنایی

۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در انتظار خدمات زیربنایی

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر در انتظار خدمات زیربنایی است، گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان از طرف وزارت نیرو برای خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر اختصاص یافته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی در حاشیه افتتاح پروژه های مسکن مهر کردستان در شهرستان کامیاران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۳۰۰ میلیارد تومان از طرف وزارت نیرو برای خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر اختصاص یافته که از مهر ماه پرداخت آن در استان ها آغاز شده است.

وی گفت: برای انجام خدمات زیربنایی، ساخت مسجد، مدرسه و کلانتری در مجموعه های مسکن مهر به پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تاکنون یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد مسکن مهر واگذار و ۳۰۰ هزار واحد نیز تکمیل شده است اما به دلیل مشکلات زیربنایی تاکنون واگذار نشده اند و بقیه واحدها نیز در حال ساخت هستند.

وی با اشاره به اینکه پرونده مسکن مهر در سال ۹۴ باید در کشور بسته شود، گفت: از بانک مرکزی درخواست کرده ایم که تسهیلات مسکن مهر از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ مییلون تومان افزایش یابد که با این میزان ۹۰ درصد مشکلات مسکن مهر حل خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: بیشتر تسهیلات مربوط به مسکن مهر در کشور در اختیار بانک مسکن است و تنها ۸۰ هزار واحد به سایر بانک ها واگذار شده است و بانک مسکن افزایش تسهیلات به ۳۰ میلیون تومان را پذیرفته و با سایر بانک ها هم رایزنی شده که آنان نیز تسهیلات را افزایش دهند.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه هیچ پروژه ای بدون خدمات زیربنایی اجازه افتتاح ندارد، اظهار داشت: انتظار داریم بقیه دستگاه های خدمات رسان به صورت ویژه پیگیر مسایل و مشکلات مسکن مهر باشند.

وی با اشاره به ضرورت ساخت مسجد و مدرسه در مجموعه های مسکن مهر، افزود: ساخت ۳۰۰ باب مدرسه و ۳۰۰ مسجد را در پروژه های مسکن مهر سطح کشور شروع کرده ایم که اکنون ۱۰۰ باب مدرسه و ۹۰ مسجد از این تعداد آماده است.

وی با اشاره به وجود ۳۴۰ هزار واحد مسکن مهر راکد، نیمه فعال و نیمه متوقف در کشور، اظهار کرد: ۲۳۰ هزار واحد مسکن نیز با پشتوانه تسهیلات بانکی و براساس برنامه ریزی انجام شده فعال است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی افزود: اگر مردم در سطح کشور به قیمت تمام شده واحدهای مسکن مهر خود معترض هستند می توانند مراتب را اعلام کنند و ما به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: اگر پیمانکار یا تعاونی در روند احداث واحدهای مسکن مهر قصور کرده باشد با آنان برخورد کرده و جریمه خواهند شد. اصغری مهر آبادی افزود: اگر مردم معترض باشند حساب تعاونی و پیمانکاران را حسابرسی می کنیم و این کار در سطح کشور شروع شده است.

به گفته وی پروژه های مسکن مهری که متقاضی ندارد توسط شرکت‌های تعاونی یا راه و شهرسازی تکمیل شده و به فروش می رسد. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، بررسی مشکلات برای واحدهای مسکن مهر و ارائه راهکار مناسب را یکی از اهداف بازید از این واحدها در سطح کشور دانست و گفت: برای مسکن مهر کامیاران نیز تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته ایم.

همزمان با شروع بهمن ماه فجر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با حضور قائم‌مقام وزیر در طرح مسکن‌مهر تعداد ۱۵۰۰ واحد مسکن‌مهر در شهرستان‌های استان کردستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و به متقاضیان تحویل داده شد.

از این تعداد ۹۰ واحد در کامیاران، ۲۹۴ واحد در قروه، ۲۱۴ واحد در سقز، ۱۰۹ واحد در مریوان، ۶۳۵ واحد در سنندج، ۷۸ واحد در بانه، ۸۰ واحد در بیجار واقع شده‌اند.

 

مهر

    نظرات