آغاز شناسایی مشمولان مسکن امید

آغاز شناسایی مشمولان مسکن امید

http://www.bananews.ir/وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز شناسایی مشمولان مسکن امید و جزئیات این طرح برای اقشار کم درآمد خبر داد و گفت: سالانه نیازمند ایجاد ۸۰۰ هزار شغل در کشور هستیم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلی ربیعی اظهار کرد: طرح مسکن امید در چند بخش دنبال می‌شود که یکی از آنها مسکن کارگری و دیگری مسکن معلولان است که تا کنون ۸۵۵۰ خانوار دارای دو معلول برای انجام طرح مسکن امید شناسایی شده‌اند.

وی افزود: درصدد هستیم با همکاری بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهرسازی طی چند سال آینده تمام مشمولان را صاحب مسکن کنیم.

ربیعی ادامه داد: بسته بعدی، مسکن کارگری است که این موضوع را با شناسایی دهک‌های پایین آغاز خواهیم کرد و در نهایت بسته را به شکل کلی در شورای عالی رفاه رونمایی می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه از معرفی ۲۰۰ هزار نفر توسط کاریابی‌ها برای پذیرش شغل خبر داد و گفت: ۸۰ درصد از جامعه آماری یاد شده مشغول کار شده‌اند.

وی درباره پیش بینی ایجاد شغل در سال ۹۴ اظهار کرد:سالانه نیازمند ایجاد ۸۰۰ هزار شغل در کشور هستیم و با وجود کاهش قیمت نفت، دولت با استفاده از ظرفیتهای داخلی برنامه‌ریزی‌هایی را برای سال آینده دنبال می‌کند.

ربیعی در پایان با بیان اینکه کمک به بیمه‌های کارگاه‌های کمتر از پنج نفر را در دستور کار داریم، گفت: با سیاستهای تشویقی به دنبال ایجاد تحرک در بازار اشتغال هستیم و با تحرکاتی که در بازار کار ایجاد شده از ریزش ۲۳۰ هزار شغل جلوگیری و بیش از ۴۰۰ هزار نفر به تعداد بیمه شده‌ها افزوده شده است.

 

ایسنا

    نظرات