معاملات مسکن نصف شد

معاملات مسکن نصف شد

http://www.bananews.ir/رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات با بیان اینکه معاملات مسکن نسبت به سال ۹۱ کمتر از نصف شده است، گفت: در نیمه دوم سال ۹۴ شکوفایی بخش مسکن را داریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمصطفی قلی خسروی در نشستی خبری با اشاره به اینکه سه بار در ۳۵ سال اخیر با جهش قیمت مسکن روبرو شدیم، گفت: آخرین بار جهش قیمت مسکن در سال ۹۱ اتفاق افتاد که دلیل آن تحریم ها و افزایش قیمت دلار بود.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت دلار مسکن را گران کرد، اظهار داشت: با افزایش قیمت مسکن، توان اقتصادی مردم برای خرید خانه کاهش پیدا کرد در نتیجه مسکن در رکود رفت اما باید توجه داشت که ما محکوم به ساخت و ساز هستیم و با تقاضای زیادی برای تهیه مسکن روبرو ایم.

رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات با بیان اینکه در سال ۹۱ روزانه ۱۴ هزار معامله مسکن به ثبت می رسید، افزود: الان این رقم به ۶ تا ۷ هزار معامله در روز رسیده است که کاهش زیادی را نشان می دهد.

خسروی با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم که درنیمه دوم سال ۹۴ شکوفایی اقتصادی را داشته باشیم، گفت: در ادامه رونق اقتصادی در نیمه دوم سال ۹۴، سال ۹۵ هم با شکوفایی اقتصادی روبرو خواهیم شد که به دلیل رونق صنعت ساختمان است.

وی با بیان اینکه در کشور فقط ۵ درصد صنعتی سازی انجام می گیرد و مابقی ساخت وسازها در کشور شخصی ساز هستند، اظهار داشت: بانک ها هم وظایف اصلی خود را گم کرده اند و وارد صنعت ساختمان شدند، ضمن آنکه هنوز در بخش ساخت و ساز کشور یک برند ایجاد نشده است و شرکت های ایرانی نتوانسته اند با یک برند و به عنوان یک توسعه دهنده ساخت و ساز در کشورهای دیگر معرفی شوند.

این فعال بازار مسکن با اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی املاک و مستغلات کشور، گفت: این نمایشگاه با حضور بیش از ۸۰ شرکت در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ اسفند برگزار می شود و شرکت هایی خارجی از کشورهای امارات، تونس، ترکیه، یونان، بلغارستان، اسپانیا و آذربایجان حضور دارند.

 

مهر

    نظرات