سهمیه مسکن مهر‌ تهرانی‌ها برای دریافت وام ۳۰ میلیونی نهایی شد/ ۸۸ هزار واحد در پرند، پردیس و اندیشه

سهمیه مسکن مهر‌ تهرانی‌ها برای دریافت وام ۳۰ میلیونی نهایی شد/ ۸۸ هزار واحد در پرند، پردیس و اندیشه

http://www.bananews.ir/فهرست واحدهای مسکن مهر استان تهران که مشمول تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی می‌شوند، از سوی اداره راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهرهای جدید نهایی و ابلاغ شد و حال انتظار از بانک مسکن اینگونه است که قرارداد متمم توسط این بانک زودتر منعقد شود. 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبانک مرکزی در ۲۵ دی ماه امسال مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص افزایش ۵ میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر را به بانکهای عامل ابلاغ و در آن تاکید کرد افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر از ۲۵۰ به ۳۰۰ میلیون ریال، صرفاً برای طرح‌های نیمه‌تمام بانک‌های عامل -با اولویت طرح‌های در شرف اتمام که به تشخیص بانک عامل با افزایش سقف فردی مربوطه به اتمام می‌رسند، با هدف تبدیل عقد مشارکت مدنی به فروش اقساطی و تسریع در وصول اقساط تسهیلات اعطایی- است.

پس از ابلاغ این مصوبه از سوی بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار نیز این مصوبه را به بانک های عامل(۶ بانک) ابلاغ کرده است، اما پرداخت این تسهیلات از سوی بانک ها مستلزم تدوین دستورالعمل پرداخت تسهیلات شد که در اواخر ماه گذشته تدوین شده است و لازمه پرداخت این تسهیلات نیز نهایی شدن فهرست این واحدهای مسکونی که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند.

در سراسر کشور حدود ۳۹۳ هزار واحد مسکونی مهر مشمول تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی می شوند و فهرست این واحدهای مسکونی نیز نهایی و ابلاغ شده است. اواخر هفته گذشته فهرست استان تهران نیز از سوی اداره کل راه و شهرسازی(شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر)،بنیاد مسکن(شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر)و شرکت عمران شهرهای جدید نهایی و ابلاغ شده است.

فهرستی که از سوی اداره راه و شهرسازی استان تهران برای برخی شهرها(بالای ۲۵ هزار نفر) مثل دماوند و ورامین و ... نهایی شده حدود ۵۷۸۵ واحد مسکونی است که مشمول این تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی می شوند. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر کل کشور این تسهیلات را به ۵۵ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی اعطا خواهد کرد.

شرکت عمران شهرهای جدید نیز برای شهر جدید پرند ۴۷ هزار واحد مسکونی مهر،برای شهر پردیس ۴۱ هزار واحد مسکونی و برای شهر اندیشه ۲۱۵۰ واحد مسکونی را مشمول تسهیلات ۳۰ میلیونی دانسته است. حال با توجه به ابلاغ این فهرست نوبت بانک مسکن است که با وجود اعتباراتی که دارد و به دلیل انتظاری که مردم و سازندگان دارند در یک ماه مانده به پایان سال قرارداد متمم توسط این بانک منعقد شود.

 

فارس

    نظرات