سازمان نظام مهندسی ساختمانی و ایمنی و مقاومت مرکز جهانی فردوسی را تایید کرده است

سازمان نظام مهندسی ساختمانی و ایمنی و مقاومت مرکز جهانی فردوسی را تایید کرده است

http://www.bananews.ir/نبوه‌ساز وزارت راه و شهرسازی گفت: سازمان نظام مهندسی استان تهران سازه و ایمنی ساختمان مرکز تجارت جهانی فردوسی را تایید کرده است و این ساختمان تا کنون هیچ تخلفی انجام نداده و تمامی پروانه‌های لازم را کسب کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irکلایی در نشست خبری خود با بیان این که مرکز تجارت جهانی فردوسی هیچ مشکل سازه‌ای وفنی ندارد گفت: این مرکز تمامی مجوز و پروانه‌های لازم را از شهرداری سازمان بازرسی نظام مهندسی و شورای شهر گرفته است.

این انبوه‌سازان وزارت راه‌ و شهرسازی در ادامه تصریح کرد: این مرکز تجارت جهانی سه پروانه ساخت در سالهای ۹۰ ،‌۹۲ و ۹۳ دریافت کرد و پس از دریافت اولین پروانه ساخت در سال ۹۰ ساخت پروژه خود را آغاز کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: در مرداد ماه امسال نیز پروانه جدید از منطقه ۱۲ برای ارایه تاییدیه های نهایی صادر گردیده است.

 

کلایی در ادامه افزود: متاسفانه گروهی از افراد اخاذ که به عنوان واسطه فروش مغازه‌ها با ما همکاری می‌کردند که پس از مدتی به دلیل زیاده‌خواهی اخراج شدند و به همین دلیل این افراد اخاذ اقدام به انتشار عکسهای نادرست و مونتاژی کردند و این عکسها را به ارگانهای مختلف ازجمله شورای شهر و ستاد بحران شهرداری اداره بازرسی و سازمان نظام مهندسی فرستادند و همین موضوع باعث ایجاد گزارشهای غلط و ایجاد مشکل برای ما شد.

کلایی در ادامه توضیح داد: در همین رابطه پرونده‌های قضایی برای این افراد اخاذ تشکیل شد و تعدادی از آنها پس از اعتراف پس چند روزی بازداشت شدند و متاسفانه بعد از آزاد شدن دوباره اقدام اخاذی از ما کردند.

مدیر عامل مرکز تجارت جهانی فردوسی در ادامه تاکید کرد: تمامی کارشناسان سازمان نظام مهندسی از تمامی مراحل سازه‌ای این مراکز بازدید کرده‌اند و این ساختمان از لحاظ سازه‌ای هیچ نگرانی ندارد.

کلایی با اشاره به اینکه این ساختمان به صورت کاملا سبک سازی شده ساخته شده است گفت: در دو قسمت این ساختمان ما حدود ۵۰۰ هزار کیلوگرم از بار پروژه را کم کرده‌ایم و نمای این ساختمان را با بهره‌گیری از دوران زندگی فردوسی تهیه کرده‌ایم.

کلایی یادآور شد: این ساختمان هیچ پرونده‌ای در کمیسیون ماده صد ندارد و تا کنون هیچ تخلفی انجام نداده است که بخواهد پرونده‌ای داشته باشد.

این انبوه‌ساز در ادامه توضیح داد: ما در ابتدای ساخت این پروژه تمامی نقشه‌های لازم را به ارگانهای مختلف ارسال کرده ایم و تاییدیه نهایی را گرفته‌ایم.

مدیر عامل مرکز تجارت جهانی فردوسی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته جلسات مختلفی با رییس سازمان مهندسی استان تهران برگزار کرده‌ایم گفت: تنها در این جلسه رییس نظام مهندسی استان تهران از ما درخواست ارایه نقشه و سازه کرد که پس از بازدید بازرسان از این پروژه کیفیت ایمنی این ساختمان را تایید کند.

این انبوه‌ساز استان تهران در ادامه توضیح داد: ما امادگی کامل داریم که در صورت اعلام کردن مقاوم نبودن این ساختمان مقاوم‌سازی و ایمن سازی ان را شروع کنیم.

کلایی در ادامه تصریح کرد: پروژه مرکز جهانی فردوسی متوقف نشده است و همچنان کارگران مشغول کار هستند و فاز اول این پروژه در اردیبهشت سال آینده افتتاح می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: این ساختمان دارای شناسنامه فنی است و سازمان نظام مهندسی ساختمان تمامی سازه کیفیت و ایمنی آن را تایید کرده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما آمادگی داریم که تمامی بازرسان از سازمان نظام مهندسی شهرداری و شورای شهر برای بازرسی از ایمنی و مقاومت این ساختمان مراجعه و بازدید کنند.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات