کاهش قیمت زمین و خانه کلنگی در تهران

کاهش قیمت زمین و خانه کلنگی در تهران

http://www.bananews.ir/در نیمه اول سال گذشته متوسط قیمت هر متر مربع زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی در تهران سه میلیون و ۸۷۷ هزار و ۱۰۰ تومان بوده‌است که این میزان نسبت به دوره مشابه در سال ۱۳۹۲، معادل ۹٫۴ درصد کاهش قیمت داشته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبر اساس گزارش مرکز آمار ایران، متوسط قیمت برای خرید و فروش هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در تهران معادل سه میلیون و ۸۷۷ هزار و ۱۰۰ تومان بوده‌ است درحالیکه گران‌ترین زمین در تهران با قیمت هر متر مربع ۲۱ میلیون و ۹۷۷ هزار تومان معامله شده‌است.

قیمت ارزان ترین زمین یا خانه کلنگی در تهران در نیمه اول سال گذشته،‌ ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان و متوسط قیمت خرید و فروش زمین یا بنای کلنگی در این مدت در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۲ یعنی نیمه اول این سال با ۹٫۴ درصد کاهش مواجه بوده است.

 

خرید خانه کلنگی یا زمین نیز در نیمه اول سال گذشته نسبت به دوره مشابه در سال ۱۳۹۲، ۱۸٫۱ درصد کمتر بوده است.همچنین قیمت خرید خانه کلنگی یا زمین در نیمه اول سال گذشته نسبت به دوره قبل، یعنی نیمه دوم سال ۱۳۹۲ کاهش ۴٫۳ درصدی داشته است. اما تعداد خریداران خانه کلنگی و زمین در این دوره نسبت به نیمه دوم سال ۱۳۹۲، افزایشی ۱۰٫۳ درصدی را تجربه کرده است.

متوسط قیمت هر متر مربع زمین در تهران نسبت به متوسط قیمت هر متر مربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی در کشور که معادل با ۷۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان بود، سه میلیون و ۱۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان گران‌تر بوده‌است.

 

ایسنا

    نظرات