پذیرش استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر/ بررسی طرح‌های تحرک مسکن

پذیرش استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر/ بررسی طرح‌های تحرک مسکن

http://www.bananews.ir/وزیراقتصاد با اشاره به بررسی طرح‌هایی برای ایجاد تحرک در بخش مسکن گفت: بانک مرکزی اصل استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر را پذیرفته است، زیرا تاثیری بر رشد نقدینگی ندارد و قدرت وام دهی مسکن را بالا می برد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلی طیب نیا درباره بخش مسکن به عنوان یکی از مهمترین بخش های اقتصادی کشور گفت: این بخش ارتباط گسترده پیشین و پسین با سایر بخش های اقتصادی کشور داشته و همواره به عنوان بخش پیشران و محرک فعالیت های اقتصادی کشور مورد تایید همگان بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: مسکن به دلیل ارتباط گسترده و به خصوص ارتباط پیشینی که با سایر بخش های اقتصادی دارد به رونق اقتصادی کمک می کند چون چندین صنعت نیازهای بخش مسکن را تامین می کند و این نقدینگی را از بازارهای موازی طلا و ارز خارج می کند.

وی تصریح کرد: به منظور ایجاد تحرک در بخش مسکن، بانک مسکن پیشنهادهایی ارایه داده است که در حال بررسی این طرح ها هستیم به طوری که استمهال خطوط اعتباری مسکن مهر که بانک مرکزی اصل آن را پذیرفته چون تاثیری بر رشد نقدینگی نداشته و توان بانک مسکن را درپرداخت تسهیلات افزایش می دهد. افزایش سرمایه بانک مسکن با استفاده ظرفیت های قانونی موجود و پیش بینی هایی که در قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر صورت گرفته و گسترش بازار رهن و انتشار اوراق رهنی به پشتوانه تسهیلات رهنی و مطالباتی که بانک مسکن دارد از جمله این پیشنهادات است که زمینه ارتقای نقش بانک مسکن در تامین مالی را فراهم می آورد.

طیب نیا بر نقش بانک مسکن در پاسخگویی به نیازهای اجتماعی جامعه و به خصوص در زمینه خانه دار شدن اقشار کم درآمد تاکید کرد و گفت: نقش مسکن به عنوان کالای سرمایه ای در تامین آرامش و امنیت و رضایتمندی مردم به خصوص در جامعه ما مهم است.

 

مهر

    نظرات