آخرین وضعیت پرونده "مجتمع تجارت جهانی فردوسی"

آخرین وضعیت پرونده "مجتمع تجارت جهانی فردوسی"

http://www.bananews.ir/نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران آخرین وضعیت ایمن‌سازی مجتمع تجارت جهانی فردوسی را تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمد مهدی تندگویان در خصوص آخرین وضعیت ایمن سازی مجتمع تجارت جهانی و اتمام مهلت ارائه نقشه از سوی مالک به سازمان نظام مهندسی، گفت: مالک می‌گوید که نقشه را به نظام مهندسی تحویل داده‌ام اما نظام مهندسی هنوز نامه ای برای ما ارسال نکرده است.

وی با بیان اینکه تعلل مالک مجتمع، موجب تاخیر در بهره‌برداری پروژه‌ مجتمع تجارت جهانی فردوسی می‌شود؛ گفت: طبق صورتجلسه‌ای که با مالک داشته‌ایم تا زمانی که نامه ایمن بودن این مجتمع، از سوی سازمان نظام مهندسی برای ما ارسال نشود، این ساختمان از نظر ما ایمن نیست و نمی‌تواند فعالیت کند.

تندگویان در مورد تخلفات ماده ۱۰۰ این مجتمع نیز با بیان اینکه موارد تخلف در حال رسیدگی است گفت: اواخر اسفند ماه سال گذشته، پرونده تخلفات این مجتمع برای رسیدگی به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شد اما هفته گذشته به دلیل نواقص، پرونده به شهرداری منطقه عودت داده شد و به دلیل تغییر شهردار منطقه، قرار است در هفته آتی با شهردار جدید، برای جمع بندی در خصوص این مجتمع، جلسه‌ای گذاشته شود.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم حقوق مالکانه این فرد ضایع شود، گفت: سعی داریم با تسریع کار رسیدگی به مشکلات این مجتمع، ساختمان ایمن شود مگر اینکه خود مالک، همکاری لازم را نداشته باشد؛ هرچند که وی(مالک) مدعی است که نقشه مجتمع را تحویل داده است اما تا زمانی که نامه نظام مهندسی مبنی بر ایمن بودن ساختمان ارسال نشود کار متوقف باقی خواهد ماند.

 

ایسنا

    نظرات